Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 lutego 2015, 11:24

Timelines: Assault on America - RTS firmy Strategy First zmierza na urządzenia mobilne

Firma Strategy First poinformowała, że kończy konwertowanie pecetowego RTS-a Timelines: Assault on America na urządzenia mobilne. W planach są wersje na systemy iOS i Android.

Strategy First okazało się kolejnym pecetowym wydawcą, który postanowił rozszerzyć swoją działalność na rynek mobilny. Firma ogłosiła, że jej debiutem na smartfonach i tabletach będzie konwersja komputerowego RTS-a zatytułowanego Timelines: Assault on America.

Gra zaprezentuje alternatywną wersję historii, w której agentom Stanów Zjednoczonych udało się przeprowadzić udany zamach na Adolfa Hitlera. Wbrew oczekiwaniom nie zakończyło to jednak wojny. Wprost przeciwnie – rozsierdzone tym państwa Osi skoncentrowały wszystkie swoje siły na inwazji na USA. W trakcie rozgrywki zadaniem gracza jest obrona zaatakowanego kraju i odparcie nazistowskiego najeźdźcy, zanim ten zdoła dotrzeć do Waszyngtonu.

Zabawa sprowadza się do dowodzenia oddziałami w trakcie 12 obszernych misji. Podczas bitew musimy wykorzystywać przewagę oferowaną przez ukształtowanie terenu oraz jego zabudowę. Ponadto autorzy oddali w ręce graczy sporo opcji defensywnych, takich jak np. tworzenie pól minowych czy stawianie wieżyczek strażniczych. Gra stanowi klasycznego RTS-a, więc poza aspektem taktycznym musimy także zajmować się zarządzaniem bazami, przejmowaniem wrogich centrów dowodzenia oraz produkowaniem jednostek.

Gra Timelines: Assault on America oferuje także rozbudowane opcje multiplayer. Możemy bawić się w trybie kooperacyjnym lub też rywalizować z innymi graczami w ramach bitew PvP. W rozgrywce wieloosobowej do wyboru jest 9 nacji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Japonia, Niemcy, Węgry, Rumunia oraz Czechosłowacja. Każda z tych armii dysponuje dwudziestoma jednostkami, które możemy dodatkowo rozwijać, korzystając z puli 200 modyfikacji.

Timelines: Assault on America ukaże się na smartfony i tablety działające pod kontrolą systemów iOS oraz Android. Premiera nastąpi 17 lutego tego roku.