Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 lutego 2015, 11:24

autor: Adrian Werner

Timelines: Assault on America - RTS firmy Strategy First zmierza na urządzenia mobilne

Firma Strategy First poinformowała, że kończy konwertowanie pecetowego RTS-a Timelines: Assault on America na urządzenia mobilne. W planach są wersje na systemy iOS i Android.

Strategy First okazało się kolejnym pecetowym wydawcą, który postanowił rozszerzyć swoją działalność na rynek mobilny. Firma ogłosiła, że jej debiutem na smartfonach i tabletach będzie konwersja komputerowego RTS-a zatytułowanego Timelines: Assault on America.

Gra zaprezentuje alternatywną wersję historii, w której agentom Stanów Zjednoczonych udało się przeprowadzić udany zamach na Adolfa Hitlera. Wbrew oczekiwaniom nie zakończyło to jednak wojny. Wprost przeciwnie – rozsierdzone tym państwa Osi skoncentrowały wszystkie swoje siły na inwazji na USA. W trakcie rozgrywki zadaniem gracza jest obrona zaatakowanego kraju i odparcie nazistowskiego najeźdźcy, zanim ten zdoła dotrzeć do Waszyngtonu.

Zabawa sprowadza się do dowodzenia oddziałami w trakcie 12 obszernych misji. Podczas bitew musimy wykorzystywać przewagę oferowaną przez ukształtowanie terenu oraz jego zabudowę. Ponadto autorzy oddali w ręce graczy sporo opcji defensywnych, takich jak np. tworzenie pól minowych czy stawianie wieżyczek strażniczych. Gra stanowi klasycznego RTS-a, więc poza aspektem taktycznym musimy także zajmować się zarządzaniem bazami, przejmowaniem wrogich centrów dowodzenia oraz produkowaniem jednostek.

Gra Timelines: Assault on America oferuje także rozbudowane opcje multiplayer. Możemy bawić się w trybie kooperacyjnym lub też rywalizować z innymi graczami w ramach bitew PvP. W rozgrywce wieloosobowej do wyboru jest 9 nacji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Japonia, Niemcy, Węgry, Rumunia oraz Czechosłowacja. Każda z tych armii dysponuje dwudziestoma jednostkami, które możemy dodatkowo rozwijać, korzystając z puli 200 modyfikacji.

Timelines: Assault on America ukaże się na smartfony i tablety działające pod kontrolą systemów iOS oraz Android. Premiera nastąpi 17 lutego tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Timelines: Assault on America

Timelines: Assault on America