Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Red Steel (PC)
OkładkaOrder of Battle: Red Steel (PC)

Order of Battle: Red Steel PC

Trzynaste rozszerzenie do strategii turowej Order of Battle: World War II. Red Steel kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednim add-onie, czyli Red Star, pozwalając graczom przeprowadzić radziecką kontrofensywę podczas II wojny światowej.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | na 2 osoby | strategiczne wojenne

Order of Battle: Red Steel Premiera PC

23kwietnia2020

Steam

23kwietnia2020

producent: The Artistocrats wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Order of Battle: Red Steel

Panzer Corps 2

Order of Battle: World War II

Panzer Strategy

Red Steel to trzynasty dodatek do strategii turowej pod tytułem Order of Battle: World War II, a zarazem drugie (po Red Star) z trzech rozszerzeń pozwalających graczom spojrzeć na II wojnę światową z perspektywy ZSRR. Add-on został opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio The Artistocrats, a jego wydaniem zajęła się wyspecjalizowana w tym gatunku firma Slitherine.

Fabuła

Akcja Order of Battle: Red Steel rozpoczyna się w styczniu 1942 roku, kiedy to wojska rosyjskie przeszły już do kontrofensywy i zaatakowały miasto Starica. Następnie autorzy zabierają nas na front krymski, a także pozwalają nam stoczyć wielką bitwę o Stalingrad oraz przeprowadzić powietrzną walkę nad Kubaniem.

Łącznie na ukończenie czeka tu szesnaście scenariuszy prezentujących wydarzenia znane z kart historii; dwa z nich są opcjonalne, a dostęp do nich jest determinowany przez wynik bitwy o Stalingrad.

Mechanika

Red Steel nie wprowadza zmian w schemacie rozgrywki przedstawionym w podstawowej wersji gry Order of Battle: World War II. Autorzy oddają nam do dyspozycji szereg nowych jednostek. Mowa o czołgach OT-34, T-70 i KV-1 m1942, 45 mm armacie przeciwpancernej wz. 1942 i 76 mm armacie dywizyjnej wz. 1942, a także myśliwcach Yak-9D i La-5F oraz bombowcach Il-2M i Pe-2FT. Nowości doczekały się również wojska osi. Podczas gdy Niemcy mogą posłać na pole bitwy ulepszone czołgi Panzer 38 G i Panzer IV G oraz samoloty Bf-110 G, wojska rumuńskie robią użytek z czołgów R-2 oraz samolotów IAR-80, a Węgrzy otrzymali do dyspozycji myśliwce MAVAG Heya.

Ponadto dodatek obrazuje skutki dołączenia Związku Radzieckiego do aliantów, dzięki czemu w trakcie rozgrywki możemy zrobić użytek z amerykańskich i brytyjskich samolotów oraz czołgów i ciężarówek z Ameryki Północnej. Dopełnieniem tego wszystkiego są nowi dowódcy, do których dostęp otrzymujemy po zrealizowaniu określonych celów.

Tryby gry

W Order of Battle: Red Steel możemy grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer; dostępne warianty rozgrywki wieloosobowej to gorące krzesło lub PBEM++.

Kwestie techniczne

Red Steel jest dodatkiem niesamodzielnym więc wymaga do działania podstawowej wersji gry Order of Battle: World War II. Add-on nie wprowadza zmian w warstwie audiowizualnej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1-4  

Order of Battle: Red Steel cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Order of Battle: Red Steel: 12+

Order of Battle: Red Steel Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 4.3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10