Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Sandstorm (PC)

Order of Battle: Sandstorm PC

Płatny dodatek do strategii turowej, zatytułowanej Order of Battle: World War II. Order of Battle: Sandstorm zabiera nas na pustynne tereny Północnej Afryki, gdzie w skórze dowodzącego wojskami Osi Erwina Rommla staramy się przejąć kontrolę nad Kanałem Sueskim.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | wojenne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Order of Battle: Sandstorm (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16maja2018

16maja2018

Steam

Sandstorm to płatny dodatek do Order of Battle: World War IIstrategii turowej, dystrybuowanej w modelu darmowym z mikrotransakcjami (free-to-play). Rozszerzenie, za którego opracowaniem stoi studio The Artistocrats, pojawiło się na platformie PC.

Fabuła

W Order of Battle: Sandstorm wcielamy się w Erwina Rommla, który w latach 1941-1943 dowodził siłami Osi w Północnej Afryce; dzięki doskonałym posunięciom taktycznym Rommel szybko stał się żywą legendą tak pośród swoich podkomendnych, jak i żołnierzy alianckich. Naszym zadaniem jest pokonanie sił wroga i dotarcie do Kanału Sueskiego.

Mechanika

Kampania przygotowana na potrzeby wydanego na platformę PC Order of Battle: Sandstorm składa się z czternastu scenariuszy osadzonych w północnej Afryce. W trakcie zmagań bierzemy udział w słynnych bataliach, na czele z bitwami o Tobruk i pod El Alamein; znalazło się tu również miejsce na fikcyjną misję na Malcie. Ponadto DLC znacznie rozbudowuje wachlarz włoskich jednostek; autorzy oddają do naszej dyspozycji między innymi nowe oddziały piechoty (Alpini oraz Bersaglieri), działa samobieżne (Semoventi) oraz zwinne łodzie motorowe MAS. Warto odnotować, że nowy teatr działań znajduje odzwierciedlenie nie tylko w trudnym, piaszczystym terenie, lecz także w obecnych tam zagrożeniach i przeszkodach (jak burze piaskowe czy niedobory w zaopatrzeniu).

Kwestie techniczne

Sandstorm to niesamodzielne rozszerzenie, więc do zabawy wymagana jest podstawowa wersja gry Order of Battle: World War II.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Order of Battle: Sandstorm

12+

Wymagania sprzętowe Order of Battle: Sandstorm

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10