Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Morning Sun (PC)
OkładkaOrder of Battle: Morning Sun (PC)

Order of Battle: Morning Sun PC

Pierwszy płatny dodatek do strategii turowej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats. Tym razem gracz może wziąć udział w II wojnie chińsko-japońskiej, toczonej w latach 1937-1940. Obie strony konfliktu różnią się dostępnymi jednostkami i stylem gry.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

Order of Battle: Morning Sun Premiera PC

28stycznia2016

Steam

28stycznia2016

producent: The Artistocrats wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Order of Battle: Morning Sun

World War 2: Time of Wrath

Battle of the Bulge

Panzer Corps: Soviet Corps

Order of Battle: Morning Sun to płatny dodatek DLC do strategii turowej Order of Battle: World War II, która ukazała się pierwotnie wiosną 2015 roku pod nazwą Order of Battle: Pacific, a rok później – już pod nowym tytułem – została przekształcona na produkcję free-to-play. Podobnie jak gra podstawowa, wydane na platformie PC rozszerzenie zostało opracowane przez luksemburskie studio The Aristocrats.

Mechanika

Order of Battle: Morning Sun nie wprowadza żadnych zmian zarówno w oprawie, jak i mechanice gry macierzystej, koncentrując się w całości na zestawie zupełnie nowych scenariuszy oraz kilku pomniejszych usprawnieniach. Akcja dodatku przenosi nas w rejon Pacyfiku, gdzie przychodzi nam uczestniczyć w rozgrywającym się w latach 1937-1940 konflikcie, określanym mianem II wojny chińsko-japońskiej. Podczas zabawy możemy stanąć na czele wojsk chińskich, które, choć doskonale wyszkolone, cierpią z powodu problemów wewnętrznych oraz przestarzałego wyposażenia. Istnieje też opcja poprowadzenia do boju armii japońskiej, mimo doświadczenia i niedawnej mordernizacji bardzo przemęczonej kolejnymi konfliktami, co wpływa na znaczne obniżenie jej sprawności bojowej.

W ramach nowej kampanii udostępniono 11 zróżnicowanych scenariuszy, na czele z wielką bitwą o Szanghaj z 1937 roku. W szeregach Japończyków wprowadzono niedostępne w grze macierzystej (oraz innych dodatkach DLC) jednostki, takie jak bombowce Ki-10, D1A oraz A4N1, średnie czołgi Type 89 oraz wyposażony w miotacz płomieni pojazd opancerzony Soko Sagyo Ki. Armia chińska bazuje zaś w szczególności na arsenale produkcji europejskiej, czyniąc użytek m.in. z sowieckich myśliwców Polikarpow, bombowców Tupolew i czołgów T-26, niemieckich lekkich czołgów Panzer I, pojazdów opancerzonych Sdkfz 221/222 i działek 37mm PaK, a także włoskich tankietek L-3 oraz brytyjskich myśliwców Gloster Gladiator.

Wśród innych nowinek dodatku Morning Sun wyróżnić warto także nowe typy terenu, możliwość budowania niewielkich pasów startowych oraz wprowadzenie koni, będących zarówno częścią kawalerii, jak i jednostkami transportowymi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Order of Battle: Morning Sun: Odpowiednia dla każdego wieku.

Order of Battle: Morning Sun Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10