Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4
Okładka Order of Battle: Endsieg (PC)
OkładkaOrder of Battle: Endsieg (PC)

Order of Battle: Endsieg

Jedenaste płatne DLC do strategii turowej Order of Battle: World War II. W Endsieg gracze prowadzą niemiecką armię do zwycięstwa lub ostatecznej klęski na przestrzeni ostatnich dwóch lat II wojny światowej.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

Order of Battle: Endsieg Premiera

13lis2018

PC

23cze2021

XONE

19sie2021

PS4

Gry podobne do Order of Battle: Endsieg

Panzer Corps 2

Order of Battle: World War II

Panzer Strategy

Endsieg to tytuł płatnego rozszerzenia do gry Order of Battle: World War IIstrategii turowej, dystrybuowanej w modelu free-to-play. Podobnie jak oryginał, opisywane DLC zostało opracowane przez studio The Aristocrats.

Fabuła

Order of Battle: Endsieg stanowi zwieńczenie trylogii dodatków zapoczątkowanej przez Blitzkrieg i kontynuowanej przez Panzerkrieg. Rozbudowana kampania fabularna rozpoczyna się tuż po bitwie na Łuku Kurskim. Składa się na nią szesnaście scenariuszy, a podzielono ją na dwie części.

W pierwszej gracze przejmują kontrolę nad niemiecką armią w trakcie sowieckiej ofensywy w Donbasie (lato 1943) i ofensywy zimowej pod Leningradem (1944). Podczas gdy zwycięstwo zapewni im ostateczne zwycięstwo nad Związkiem Radzieckim, klęska zmusi ich do ucieczki z Frontu Wschodniego i wzięcia udziału w Bitwie o Anzio we Włoszech (1944).

Druga część kampanii toczy się natomiast na Froncie Zachodnim, otwartym przez alianckie lądowanie w Normandii (1944). Tutaj nasze działania początkowo koncentrują się na defensywie – bierzemy udział w bitwie pod Falaise, odpieramy powietrzny desant przeprowadzony przez Aliantów w ramach operacji Market Garden, a także bronimy miast Aachen oraz Huertgenwald. Także w tym przypadku gracze mogą odmienić bieg historii, odnosząc zwycięstwo nad Aliantami podczas ofensywy w Ardenach.

Mechanika

Order of Battle: Endsieg nie przynosi zmian w mechanice gry pierwowzoru. Rozgrywka toczy się więc w trybie turowym, na mapach pokrytych siatką heksagonów. Autorzy wprowadzają jednak ponad sześćdziesiąt nowych jednostek naziemnych i powietrznych. Dzięki temu na polu bitwy pojawiają się czołgi Tygrys II, Sturmtiger oraz PzKpfw VIII Maus (będący najcięższą maszyną tego typu w historii), a także myśliwce Me 262. Poza tym w rozszerzeniu debiutuje sześć nowych specjalizacji, takich jak Panzerlehr (zapewniająca dostęp do prototypowego czołgu Panzerkampfwagen E-100), Vampir Nachtjeager (zwiększająca efektywność bojową czołgów) czy Uranproject (związana z niemieckim programem atomowym).

Warto odnotować, że choć zmagania można rozpocząć od zera, nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść do Endsieg swoje siły z kampanii Panzerkrieg oraz Sandstorm.

Kwestie techniczne

Endsieg to niesamodzielne rozszerzenie, więc wymaga do działania podstawowej wersji gry Order of Battle: World War II. Dodatek nie wpływa na warstwę audiowizualną oryginału.

Ostatnia modyfikacja 22 października 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail  

Order of Battle: Endsieg cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Order of Battle: Endsieg: 12+

Order of Battle: Endsieg Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
PS4
XONE