Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Winter War (PC)

Order of Battle: Winter War PC

Kolejny duży dodatek do strategii turowej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats. Podobnie jak to było w podstawowej wersji gry, akcja rozszerzenia Order of Battle: Winter War rozgrywa się w okresie II wojny światowej.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Order of Battle: Winter War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lipca2016

21lipca2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Order of Battle: Winter War to kolejny dodatek DLC do darmowej strategii wojennej Order of Battle: World War II, która ukazała się pierwotnie jako pełnopłatna produkcja Order of Battle: Pacific, a po roku od premiery została przekształcona w grę free-to-play. Wyprodukowaniem gry zajęli się ponownie autorzy wydanej na PC „podstawki” ze studia The Aristocrats.

Mechanika

Akcja opisywanego rozszerzenia przenosi nas ponownie w realia II wojny światowej, koncentrując się tym razem na stosunkowo rzadko opisywanym przez twórców gier konflikcie ZSRR i Finlandii, określanym powszechnie mianem tytułowej wojny zimowej. Agresja wojsk sowieckich rozpoczęła się pod koniec listopada 1939 roku i była częścią realizacji zapisów tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym III Rzesza uznała terytorium państw bałtyckich za strefę wpływów ZSRR. Wojna zimowa przyczyniła się do sporych strat w armii sowieckiej i odsłoniła wszystkie jej słabe punkty. Spotkała się także z powszechnym potępieniem na arenie międzynarodowej.

Przygotowana przez twórców Order of Battle: Winter War kampania składa się w sumie z 14 zupełnie nowych scenariuszy, obejmujących tytułową wojnę (1939-40), ciąg dalszy konfliktu określany jako wojnę kontynuacyjną (1941-44), oraz jego finałową fazę, czyli wojnę lapońską (1944-45). Podczas zabawy, w zależności od warunków scenariusza, możemy poprowadzić do boju wojska fińskie, niemieckie lub rosyjskie.

Zgodnie z tradycją kolejnych DLC, także i w Winter War nie zabrakło niedostępnych wcześniej jednostek, których liczba wyniosła tym razem ponad 90. Wśród nich znalazły się m.in. poruszające się na nartach oddziały fińskie, niemieckie średnie czołgi Panzer IV, działka samobieżne StuG III oraz kilka odmian rosyjskich czołgów T-34 i KV-2. Arsenał jednostek latających uzupełniły zaś m.in. tak ikoniczne samoloty, jak Bf-109, Fw-190, Yak-7, Il-2 Sturmovik oraz Fokker D.XXI. Nowy teatr działań przełożył się również na nieco inny typ terenu, który wpływa negatywnie na prędkość poruszania się jednostek, ale także pozwala na przekraczanie zamarzniętych jezior i rzek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Order of Battle: Winter War

Klasyfikacja PEGI Order of Battle: Winter War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Order of Battle: Winter War

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10