Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 15:25

Elite: Dangerous z 1,4 miliona sprzedanych egzemplarzy

Studio Frontier Developments poinformowało o sprzedaniu ponad 1,4 miliona egzemplarzy gry Elite: Dangerous do końca 2015 roku. Jednocześnie podano przychód firmy za minione pół roku, który wyniósł 10,9 miliona funtów.

Czwarte Elite nie pobije rekordu sprzedaży, ale też nie przynosi wstydu swym twórcom. - Elite: Dangerous z 1,4 miliona sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2016-01-14
Czwarte Elite nie pobije rekordu sprzedaży, ale też nie przynosi wstydu swym twórcom.

Od premiery pecetowego wydania Elite: Dangerous minął już ponad rok, a w międzyczasie czwarta część kultowego space-sima ukazała się także na konsolę Xbox One (o wersji na PlayStation 4 na razie cisza). Tymczasem twórcy gry ze studia Frontier Developments ujawnili, że do końca tego roku sprzedano ponad 1,4 miliona egzemplarzy czwartego Elite na wszystkich platformach, a pierwsza samodzielna produkcja dewelopera nadal „radzi sobie bardzo dobrze”. Co więcej, prezes studia David Braben zdradził, że gracze spędzili średnio ok. 60 godzin w świecie gry, co daje łącznie mniej więcej 84 miliony godzin rozgrywki:

”Mamy wspaniałą społeczność. Średni czas gry 1,4 miliona osób wynosi 60 godzin - co oznacza, że gracze spędzili łącznie 84 miliony godzin w grze, a czas ten nieustannie się wydłuża. Dzięki opiniom społeczności nieustannie pracujemy nad ulepszaniem Elite: Dangerous. Mamy ambicje wspierać grę przez bardzo długi czas. Wkrótce zdradzimy więcej szczegółów na temat tego, co planujemy wprowadzić w pakiecie rozszerzeń Horizons”.

Niestety, nie podano żadnych informacji na temat sprzedaży gry na poszczególnych platformach. Poinformowano za to o bardzo dobrym półroczu finansowym firmy, która w drugiej połowie 2015 roku odnotowała przychód 10,9 miliona funtów, czyli o 50% więcej, niż w pierwszych 6 miesiącach minionego roku.

Elite: Dangerous to czwarta część cyklu kosmicznych symulatorów, stworzona przez pod nadzorem Davida Brabena, ojca Elite. W grze trafiamy to dalekiej przyszłości, w której ludzkość skolonizowała odległe planety, a trzy potęgi kierują losami galaktyki. Gra charakteryzuje się sandboksowym modelem rozgrywki, dając graczom pełną swobodę w badaniu kolejnych światów, handlowaniu bądź też wykonywaniu misji militarnych. Gra doczekała się też zestawu dodatków w formie Elite: Dangerous – Horizons, wydawanych stopniowo, a pozwalających m.in. lądować na powierzchni planet.