Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeXONEPCPS4
Okładka Elite: Dangerous - Horizons (XONE)

Elite: Dangerous - Horizons

Pakiet pięciu rozszerzeń DLC, udostępnionych w ramach drugiego sezonu dodatków do zrealizowanego w konwencji MMO kosmicznego symulatora firmy Frontier Developments.

To jest dodatek do gry Elite: Dangerous.

Symulacje | science fiction | ekonomiczne | kosmiczne | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Elite: Dangerous - Horizons (XONE)

data premiery gry:

15gru2015

PC

3cze2016

XONE

27cze2017

PS4

Elite: Dangerous – Horizons to pakiet pięciu tematycznych dodatków DLC do wydanego na platformie PC, PS4 i XONE kosmicznego symulatora Elite: Dangerous, będącego czwartą pełnoprawną odsłoną legendarnego cyklu, zapoczątkowanego jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku.

Mechanika

W skład pakietu Elite: Dangerous – Horizons wchodzi pięć rozszerzeń DLC, które wprowadzają do mechaniki rozgrywki nieobecne w pierwotnej wersji tytułu rozwiązania. Stosunkowo najwięcej nowości niesie ze sobą pierwszy z dodatków, zatytułowany 2.0. Planetary Landings. Pozwala on graczom lądować na odwzorowanych w skali 1:1 planetach, a następnie przeprowadzać skanowanie ich powierzchni pod kątem sygnałów, rozbitych maszyn, kopalń i złóż minerałów, jak również śladów aktywności wrogich jednostek. W celu umożliwienia graczom efektywniejszego rozpoznania terenu, do ich dyspozycji oddano dodatkowy pojazd naziemny o nazwie Skarabeusz, która świetnie sprawdza się zarówno podczas przeprowadzania rekonesansu, jak i infiltrowania ewentualnych baz przeciwników.

Drugi z dostępnych dodatków DLC, 2.1. The Engineers, wprowadza do zabawy nowy system misji oraz zdobywania lootu, dzięki któremu możemy wytwarzać oryginalne i niedostępne wcześniej bronie oraz moduły, pozwalające na personalizację naszego statku w niespotykany dotąd sposób. Rozszerzenie 2.2. The Guardians umożliwia uderzenie na przeciwnika ze zdwojoną siłą, dzięki myśliwcom krótkiego zasięgu, przeznaczonym zarówno do ataku, jak i obrony większych jednostek. DLC 2.3. The Commanders ukierunkowane zostało na rozwinięcie opcji gry wieloosobowej. Dzięki nowej opcji o nazwie Multicrew możemy zaprosić na mostek naszego statku przyjaciół i brać udział w misjach kooperacyjnych, w których nasza załoga złożona jest z innych, żywych graczy. Wprowadzony w dodatku moduł Commander Creation pozwala również na dokładniejszą personalizację naszego awatara. Opisywany zestaw uzupełnia rozszerzenie 2.4., w ramach którego deweloperzy przygotowali dla graczy niespodziankę, skrzętnie skrywaną do czasu premiery dodatku.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, PS4 i XONE pakiet rozszerzeń Elite: Dangerous – Horizons nie wprowadza zmian zarówno w temacie trybów gry, jak i kwestii technicznych, koncentrując się wyłącznie na opisanych wyżej, nowych elementach mechaniki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Gry podobne do Elite: Dangerous - Horizons

Klasyfikacja PEGI Elite: Dangerous - Horizons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Elite: Dangerous - Horizons

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core 2 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon HD R7 240 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770K 3.5 GHz/AMD FX 4350 4.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/Radeon R9 280X lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Elite: Dangerous Horizons za darmo dla wszystkich właścicieli podstawki
Elite: Dangerous Horizons za darmo dla wszystkich właścicieli podstawki

wiadomość27 października 2020

Pakiet rozszerzeń Elite: Dangerous Horizons dla popularnego kosmicznego symulatora studia Frontier Developments został właśnie udostępniony za darmo posiadaczom podstawki na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zestaw zadebiutował pierwotnie na tych platformach kilka lat temu.

Elite: Dangerous Horizons za darmo dla posiadaczy podstawki
Elite: Dangerous Horizons za darmo dla posiadaczy podstawki

wiadomość29 września 2020

Posiadacze symulatora kosmicznego Elite: Dangerous na PC, PlayStation 4 i Xboksie One doczekają się niedługo bezpłatnej aktualizacji, która doda do gry całą zawartość pakietu Horizons.

Elite Dangerous: Beyond - wkrótce beta-testy nowej zawartości
Elite Dangerous: Beyond - wkrótce beta-testy nowej zawartości

wiadomość12 stycznia 2018

Studio Frontier Developments zapowiedziało beta-testy Beyond - trzeciego sezonu aktualizacji (dodatków) do kosmicznego symulatora Elite: Dangeous. Pecetowi gracze będą mogli sprawdzać nadchodzące nowości od 25 stycznia.

Elite: Dangerous - poznaliśmy plany na 2018 rok
Elite: Dangerous - poznaliśmy plany na 2018 rok

wiadomość9 października 2017

Studio Frontier Developments ujawniło plany rozwoju gry Elite: Dangerous w 2018 roku. Posiadacze przepustki Horizons doczekają się m.in. ulepszonej technologi planetarnej, systemu Squadrons czy nowych statków.

Wieści ze świata (Oculus VR vs ZeniMax, Diablo III, Planet Coaster, Elite: Dangerous) 12/4/2017
Wieści ze świata (Oculus VR vs ZeniMax, Diablo III, Planet Coaster, Elite: Dangerous) 12/4/2017

wiadomość12 kwietnia 2017

Dziś piszemy o odwołaniu się firmy Oculus VR od wyroku sądu w sprawie przeciwko ZeniMax Media, starcie zamkniętych beta-testów nekromantów i aktualizacji 2.6.0 w Diablo III oraz o debiucie łatek 1.2 do Planet Coaster (Spring Update) i 2.3 do Elite: Dangerous (The Commanders). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE
PS4