Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2017, 16:53

autor: Draug

Wieści ze świata (Oculus VR vs ZeniMax, Diablo III, Planet Coaster, Elite: Dangerous) 12/4/2017

Dziś piszemy o odwołaniu się firmy Oculus VR od wyroku sądu w sprawie przeciwko ZeniMax Media, starcie zamkniętych beta-testów nekromantów i aktualizacji 2.6.0 w Diablo III oraz o debiucie łatek 1.2 do Planet Coaster (Spring Update) i 2.3 do Elite: Dangerous (The Commanders). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Oculus VR odwołuje się od wyroku w sprawie przeciwko ZeniMax

Tak jak można było się spodziewać, firma Oculus VR nie przystała na werdykt sądu w sprawie przeciwko ZeniMax Media. Właśnie złożyła wniosek o nową rozprawę, odwołując się w ten sposób od wyroku z lutego. Jako powody podano niewystarczające dowody, nieobiektywne zeznania ekspertów i inne takie – ze szczegółami możecie zapoznać się tutaj. Stawką jest pół miliarda dolarów odszkodowania, którego wypłacenie wymiar sprawiedliwości nakazał firmie Oculus VR… i ewentualne przyszłe straty finansowe, bo ZeniMax nie zamierza zadowolić się jednym zwycięstwem. Tak więc producent gogli Oculus Rift zdecydowanie ma o co walczyć – nawet jeśli poniósł już uszczerbek, kiedy spółkę postanowił opuścić jeden z jej założycieli, Palmer Luckey.

Źródło: Road to VR - Wieści ze świata (Oculus VR vs ZeniMax, Diablo III, Planet Coaster, Elite: Dangerous) 12/4/2017 - wiadomość - 2017-04-12
Źródło: Road to VR

Diablo III – start beta-testów nekromantów i aktualizacji 2.6.0

Nie musieliśmy długo czekać od ubiegłotygodniowego ogłoszenia – niedawno rozpoczęły się zamknięte beta-testy dodatku Przebudzenie Nekromantów i aktualizacji 2.6.0 do Diablo III na PC. Przy okazji otrzymaliśmy więcej informacji na temat zawartości tej ostatniej – będą to przede wszystkim nowości w trybie przygodowym, tj. dwa niedostępne wcześniej obszary (Wrzosowiska i Świątynia Pradawnych) oraz cztery dodatkowe punkty nawigacyjne na mapie aktu IV, każdy z przypisanymi nowymi zleceniami. Przypomnijmy, że Blizzard Entertainment zaprasza do testów ograniczone grono fanów deklarujących chęć wypróbowywania nowości w Diablo III, ale stopniowo je rozszerza.

Wieści ze świata (Oculus VR vs ZeniMax, Diablo III, Planet Coaster, Elite: Dangerous) 12/4/2017 - ilustracja #2

Planet Coaster otrzymał wiosenną aktualizację (1.2)

Po miesiącu od zapowiedzi studio Frontier Developments zaopatrzyło swoją strategię ekonomiczną Planet Coaster w liczne nowości wprowadzone wraz z aktualizacją 1.2 (Spring Update). Na pierwszy plan wysuwa się zawartość ujawniona wcześniej – mechanika przestępczości (kradzieże, wandalizm, ochrona, monitoring), a także dodatkowe atrakcje w postaci wyścigów gokartów oraz sześciu świeżych odmian kolejek i karuzel. Do tego dochodzą m.in. trzy scenariusze z serii Chief Beef’s Meaty Challenge, ponad 150 nowych elementów otoczenia, dodatkowe efekty dźwiękowe oraz niezliczone poprawki różnych aspektów rozgrywki. Ze szczegółową rozpiską nowości możecie zapoznać się tutaj.

Elite: Dangerous - Horizons z aktualizacją The Commanders (2.3)

Studio Frontier Developments nie ustaje również w rozwijaniu swojego wcześniejszego dzieła. Kosmiczny symulator Elite: Dangerous otrzymał aktualizację 2.3 – nazwaną The Commanders – która wprowadza sporo nowości dla posiadaczy pakietu dodatków Horizons. Najciekawszą z nich jest możliwość kooperacyjnego sterowania statkami w kilka osób, z podziałem na role (Multi-Crew). W parze z tą funkcją idzie dodanie trójwymiarowych modeli pilotów i kreatora postaci (Holo-Me). Wprowadzono też statek Dolphin oraz „nowe tajemnicze rzeczy”.

Mniej atrakcji otrzymali gracze, którzy nie zaopatrzyli się w pakiet Horizons, ale i oni mają się czym cieszyć. W kosmosie czeka na nich garść nowych wyzwań oraz kilkadziesiąt baz na asteroidach i setka turystycznych nadajników do odnalezienia, ponadto w przestrzeni natrafią na „megastatki” (tankowce, transportowce, pasażerskie etc.). W ręce posiadaczy samej „podstawki” oddano też opcje swobodniejszego manipulowania kamerą i możliwość nazywania statków. No i aktualizacja 2.3 wprowadza ogromną liczbę poprawek – dosłownie setki – we wszelkich aspektach rozgrywki. Pełny wykaz zmian zobaczycie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. TASTEE: Lethal Tactics
 2. Overwatch
 3. Gran Turismo Sport
 4. Call of Duty: Infinite Warfare - Continuum
 5. Black Desert Online
 6. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
 7. Elite: Dangerous - Horizons
 8. Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
 9. Dreamfall Chapters
 10. Project CARS 2
 11. Łowca Demonów 3: Objawienie
 12. Ready for Take off: A320 Simulator

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. The Sexy Brutale – zwiastun na premierę
 2. Shock Tactics – zwiastun na premierę
 3. Project CARS 2 – wyścigi rallycrossowe
 4. Gran Turismo Sport – zwiastun zamkniętej wersji beta
 5. Call of Duty: Infinite Warfare - Continuum – zwiastun trybu multiplayer
 6. Transformers: Forged to Fight – Pojedynek
 7. Age of Empires: Castle Siege – zwiastun #1
 8. Yooka-Laylee – zwiastun na premierę
 9. Willy-Nilly Knight – zwiastun #1
 10. Warriors All-Stars – zwiastun #1
 11. Injustice 2 – Twoje walki, twój wybór (PL)
 12. Dreamfall Chapters – zwiastun wersji konsolowej #2 (PL)
 13. Bayonetta – zwiastun wersji na PC
 14. Overwatch – Insurekcja
 15. Uncharted: The Lost Legacy – Riverboat Revelation