Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 16:45

autor: Draug

Wieści ze świata (Project Scorpio, Rocket League, Planet Coaster) 14/3/2017

Dziś piszemy o nagrywaniu rozgrywki w 4K i 60 klatkach na sekundę na konsoli Project Scorpio oraz o zapowiedzi dużych aktualizacji do gier Rocket League (Dropshot) i Planet Coaster (Spring Update). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Project Scorpio z opcją nagrywania gameplayu w 4K i 60 FPS

Serwis Windows Central dotarł do nowych informacji na temat konsoli Project Scorpio, dostarczonych przez anonimowe, ale zaufane źródła z Microsoftu. Po pierwsze, na potężniejszej wersji Xboksa One ma być możliwe nagrywanie rozgrywki w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości do 4K (zasługa wsparcia dla kodeków HEVC i VP9). To znacząca poprawa względem 30 FPS i 720p, które wyciąga standardowy Xbox One. Po drugie, Project Scorpio jakoby będzie miał zasilacz (PSU) wbudowany w konsolę, tak jak Xbox One S. Czy to wszystko prawda, pewnie przekonamy się najwcześniej w czerwcu, przy okazji targów E3.

Rocket League – tryb Dropshot w kolejnej dużej aktualizacji

Studio Psyonix zapowiedziało kolejną dużą aktualizację do gry Rocket League. Główną atrakcją łatki Dropshot będzie tytułowy tryb zabawy, rozgrywany na nowej arenie i różniący się w znacznej mierze od standardowych pojedynków. Zamiast do bramek gracze będą w nim celowali do dziur wybijanych w płycie „boiska” – a żeby te ostatnie powstały, trzeba będzie odbić piłkę dwa razy od tego samego kafelka (albo od sąsiadującego, bo naładowana piłka może niszczyć większą powierzchnię). Jak to wygląda w praktyce, przekonacie się dzięki poniższemu zwiastunowi. Oprócz tego aktualizacja Dropshot wprowadzi sporo pomniejszych atrakcji, np. pojazd Endo, który można wylosować z nowych skrzyń z przedmiotami (Turbo Crates), i nocny wariant areny Mannfield – więcej dowiecie się stąd. Łatka zadebiutuje 22 marca.

Planet Coaster – zapowiedź dużej wiosennej aktualizacji

Studio Frontier Developments zapowiedziało dużą wiosenną aktualizację do strategii Planet Coaster (dzięki, Game Informer). W jej skład wejdzie sześć niedostępnych wcześniej odmian kolejek i karuzel oraz nowość w postaci wyścigów gokartów (wraz z możliwością własnoręcznego projektowania torów dla nich). Oprócz tego mechanika rozgrywki zostanie rozbudowana o przestępczość – wśród gości lunaparku zaczną trafiać się wandale i kieszonkowcy, którym trzeba będzie przeciwdziałać, inwestując w personel ochrony i monitoring. Spring Update ma trafić w ręce graczy 11 kwietnia. Więcej informacji o planowanych atrakcjach znajdziecie tutaj, ale na pełną listę zmian (a zwłaszcza wyeliminowanych niedoróbek) musimy jeszcze trochę poczekać.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Flipping Death
 2. Highway Getaway
 3. Oh My Godheads
 4. Pathologic Remake
 5. Command HQ
 6. Mario Kart 8 Deluxe
 7. Strafe
 8. Rocket League
 9. Elite: Dangerous - Horizons
 10. Gryphon Knight Epic
 11. Decay of Logos
 12. Death Squared
 13. Paranormal Activity: The Lost Soul
 14. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Decay of Logos – fragment rozgrywki #1
 2. Death Squared – zwiastun #1
 3. Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online – zwiastun #1
 4. Codex of Victory – zwiastun #1
 5. Cladun Returns: This is Sengoku! – zwiastun #1
 6. Elite: Dangerous – Unknown trailer
 7. Friday the 13th: The Game – Killer
 8. FlatOut 4: Total Insanity – zwiastun #3
 9. Final Fantasy XV – Episode: Gladiolus
 10. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – rozgrywka z Crash Bandicoot 2