Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchPCXONE
Okładka Oh My Godheads (PS4)

Oh My Godheads

Oh My Godheads: Party Edition

Zręcznościowa produkcja przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze. Naszym zadaniem jest przenoszenie gadających i wybuchających głów w wyznaczone miejsca. W międzyczasie należy jednak walczyć z innymi graczami.

Zręcznościowe | TPP | multiplayer | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Oh My Godheads (PS4)

data premiery gry:

5gru2017

PC PS4 XONE

25wrz2018

Switch

Oh My Godheads to zwariowana gra zręcznościowa, stworzona przez hiszpańskie studio Titutitech. Deweloperzy wychowali się na takich tytułach jak Micro Machines, Worms i Street Fighter. W opisywanej produkcji chcieli uchwycić ducha wieloosobowych zmagań, który towarzyszył im przed laty.

Mechanika

Oh My Godheads to produkcja przeznaczona do gry wieloosobowej, wydana na platformie PC, XONE i PS4. Choć można też bawić się samemu z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, to stanowi to tylko swoisty trening, gdyż tytuł rozwija skrzydła w trybie multiplayer, online bądź w sieci lokalnej (maksymalnie dla czterech osób).

Rozgrywka skupia się wokół antycznych, gadających głów. Zadaniem graczy jest ich przechwytywanie i zanoszenie w wyznaczone miejsca. Na papierze nie brzmi to zbyt skomplikowanie, ale w praktyce nastręcza wielu problemów, gdyż osoba niosąca taką głowę musi stawiać czoła innym graczom, a w dodatku sam czerep nie tylko marudzi, ale też złości się i wybucha. Innych śmiałków starających dobrać się do celu możemy zniechęcić przy pomocy miecza i szeregu gadżetów, np. bombowych ciast.

Tytuł oferuje kilka rodzajów głów, które zmieniają nieco zasady zabawy. Dodatkową atrakcją są zróżnicowani bohaterowie – znajdziemy tu np. pingwina, dziewczynę przypominająca Larę Croft oraz brodatego poszukiwacza skarbów.

Kwestie techniczne

W Oh My Godheads na platformę PC, XONE i PS4 liczy się tylko dobra zabawa i to na nią położono największy nacisk. W związku z tym oprawa graficzna została stworzona w popularnym wśród niewielkich deweloperów kreskówkowym stylu i jest dość oszczędna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Oh My Godheads

Klasyfikacja PEGI Oh My Godheads

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
Switch