Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Micro Machines (1994) (PC)

Micro Machines (1994) PC

Micro Machines to seria miniaturowych zabawek stworzonych przez firmę Hasbro i jak nie trudno się domyślić, to właśnie one są tematem gry zręcznościowej, przygotowanej przez firmę Codemasters.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Micro Machines (1994) (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6kwietnia1994

Micro Machines to seria miniaturowych zabawek stworzonych przez firmę Hasbro i jak nie trudno się domyślić, to właśnie one są tematem gry zręcznościowej, przygotowanej przez firmę Codemasters. Ponieważ wszystkie pojazdy występujące w programie mają niewielkie rozmiary, zrozumiałe jest, że nie będą się one ścigać w tradycyjnych warunkach. Asfaltowe jezdnie i piaszczyste bezdroża zostały zamienione tutaj na kuchenne stoły, domowy warsztat czy też wannę. Trzeba przyznać, że pomysł jest niezwykle interesujący i z pewnością dostarczy wszystkim miłośnikom wyścigów samochodowych zupełnie nowych wrażeń.

Ścigać się możemy zarówno samemu, jak i z kolegą – na jednym komputerze. W trybie single player dostępne są dwa warianty rozgrywki – Challenge i Head to Head. W pierwszym z nich, gracz musi wybrać spośród kilkunastu zawodników swojego reprezentanta i w serii zróżnicowanych wyścigów eliminować pozostałych. Head to Head jest zdecydowanie bardziej udziwniony. Stajemy tu w szranki z tylko jednym przeciwnikiem, który podobnie jak my, dysponuje na starcie czterema punktami (symbolizowanymi przez kropki). Jeżeli uda nam się go podczas jazdy wyprzedzić o cały ekran, wówczas otrzymamy kolejny punkt. Chodzi oczywiście o to, żeby zdobyć je wszystkie, zostawiając oponenta z pustym dorobkiem. Tylko tryb Head to Head jest dostępny dla dwóch graczy. Brak tradycyjnego wyścigu można wytłumaczyć tym, że programiści nie zdecydowali się na zastosowanie podzielonego ekranu.

Gra posiada prostą ale czytelną grafikę, oszczędny podkład dźwiękowy i ogromną grywalność, spowodowaną szybką akcją i co rusz zmieniającymi się terenami, po których przyjdzie nam się ścigać. Autorzy pokusili się także o dużą porcję humoru – mosty zrobione z linijek, skocznie z ustawionych krzywo zeszytów, pułapki to z kolei rozlany miód, olej i inny tego typu asortyment. Wszystko to sprawia, że Micro Machines jest pozycją godną uwagi, potrafiącą zapewnić ogromną ilość emocji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 78 ocen czytelników.

Gry podobne do Micro Machines (1994)

Wymagania wiekowe Micro Machines (1994)

odpowiednia dla każdego wieku

Dokładnie informacje nt. Micro Machines V4

wiadomość10 marca 2006

Nie każdy z nas miał zapewne okazję bezpośrednio zetknąć się z miniaturowymi zabawkami, należącymi do słynnej linii Micro Machines. Jednakże gra o tej nazwie (właściwie pierwsza część serii) była bardzo popularna w naszym kraju, ponieważ uruchamiało się ją np. na pamiętnej ośmiobitowej konsoli Pegasus (klon Nintendo Famicom). Dziś mamy dla Was garść konkretnych danych nt. Micro Machines V4.

Micro Machines w obrazkach
Micro Machines w obrazkach

wiadomość9 marca 2006

Kilka tygodni temu na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać pierwsze informacje o wskrzeszeniu kultowej gry Micro Machines, którą na rynek zamierza wprowadzić firma Codemasters. Dzisiaj natomiast możemy zaprezentować Wam screeny z tej produkcji.

Codemasters zaanonsował nową grę z cyklu Micro Machines
Codemasters zaanonsował nową grę z cyklu Micro Machines

wiadomość28 lutego 2006

Firma Codemasters przygotowuje kolejną grę z serii Micro Machines – taka oto informacja pojawiła się w... oryginalnej instrukcji obsługi dołączonej do programu RF Online (Rising Force Online), który na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutował w ubiegły piątek.