Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Death Rally (1996) (PC)
OkładkaDeath Rally (1996) (PC)

Death Rally (1996) PC

Zręcznościowe, klasyczne wyścigi 2D z elementami gry akcji. Wcielamy się w nowicjusza, który zaczyna karierę w śmiercionośnych wyścigach. Wraz z wygranymi, otrzymujemy pieniądze i uznanie, dzięki którym kupujemy nowe maszyny i ścigamy się o wyższe stawki.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Death Rally (1996) Premiera PC

6września1996

producent: Remedy Entertainment wydawca: Apogee Software, Ltd Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Death Rally (1996)

Carmageddon TDR 2000

Excessive Speed

Mashed

Death Rally to gra wyścigowa, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka. Produkcję opracowała firma Remedy Entertainment – twórcy słynnej serii Max Payne, opowiadającej losy upadłego, nowojorskiego policjanta, oraz niemniej popularnych przygód Alana Wake’a.

Death Rally nie jest jednak klasycznym przedstawicielem gatunku. Rywalizacja jest tu bowiem niezwykle brutalna – równie ważne, co dbanie o jak najlepszy czas przejazdu, jest uprzykrzanie życia oponentom (w grę wchodzi nawet ich całkowita destrukcja). Za zwycięstwa w wyścigach otrzymuje się pieniądze, przy pomocy których należy rozbudowywać możliwości kontrolowanego pojazdu, reperować uszkodzenia, kupować uzbrojenie oraz, w miarę możliwości, zmieniać samochód na lepszy. Tych ostatnich jest w sumie sześć.

Model jazdy jest iście zręcznościowy, aczkolwiek jego opanowanie wymaga kilkunastu minut treningu. Gra oferuje trzy poziomy trudności, w ramach których bierzemy udział w wyścigach liczących się do generalnych rankingów. Ścigamy się na dziewiętnastu torach (połowa z nich to wersje lustrzane), umiejscowionych w kilku zróżnicowanych środowiskach. W produkcji znalazł się także tryb wieloosobowy.

Pod koniec października 2009 roku w sieci udostępniona została darmowa reedycja Death Rally. Jest to produkcja przystosowana do działania na nowoczesnych komputerach – także tych, wyposażonych w najnowsze systemy operacyjne (w tym Windows 7 w wersji 32 i 64-bitowej). Pozbawiono ją jednak możliwości toczenia walki w trybie wieloosobowym z uwagi na trudności przy konwertowaniu tytułu. Grę można pobrać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej firmy Remedy Entertainment. Plik instalacyjny zajmuje tylko 42 MB.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Death Rally (1996): 16+