Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Deathtrack (PC)

Deathtrack PC

W niedalekiej przyszłości, tradycyjne wyścigi samochodowe odeszły do lamusa. Przestała się liczyć umiejętność radzenia sobie z wozem w trudnych warunkach, sportowa rywalizacja i tego typu brednie.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Deathtrack (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23marca1989

W niedalekiej przyszłości, tradycyjne wyścigi samochodowe odeszły do lamusa. Przestała się liczyć umiejętność radzenia sobie z wozem w trudnych warunkach, sportowa rywalizacja i tego typu brednie. Rozpoczęła się era zniszczenia, które siały kilkutonowe maszyny, od zderzaka aż po dach załadowane rozmaitymi środkami zagłady.

Do wyboru są trzy pojazdy, różniące się pomiędzy sobą szybkością, wytrzymałością i uzbrojeniem. Wszystkie te elementy można bez problemu podrasować w warsztacie, aplikując pojazdowi nowe silniki, bronie i pancerze (w sumie kilkadziesiąt opcji do wyboru). O naszym powodzeniu w dużej mierze decydują pieniądze, które zdobywamy za udział w wyścigach – wiadomo, im więcej funduszy przeznaczymy na rozbudowę samochodu, tym lepiej będzie sprawować się na drodze. Gra umożliwia rozegranie kilku próbnych wyścigów lub wzięcie udziału w pełnym turnieju. Ten ostatni składa się z serii dziesięciu wyścigów, które odbywać się będą w różnych miastach Stanów Zjednoczonych.

Filozofia Deathtrack sprowadza się do jednego – trzeba pozbyć się wszystkich przeciwników. Oczywiście, sam proces ścigania się jest nie mniej istotny, ale to właśnie sukcesy w destrukcji innych pojazdów zapewnią nam w większości wypadków pełne zwycięstwo. Z racji tego, że jednoczesna obsługa środków zagłady i kontrolowanie auta na krętym torze nie należy do najłatwiejszych, autorzy postanowili znacznie uprościć model jazdy. Dzięki temu gracz może w pełni poświęcić się szerzeniu destrukcji wśród innych uczestników zawodów.

W grze zobaczymy prostą, wektorową grafikę, niewielką ilość obiektów sąsiadujących z drogą i trójwymiarowe pojazdy przeciwników. Grafika jest prosta ale gustowna, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy rok produkcji. Co ciekawe, akcja na torze ma swoje przełożenie na wygląd samochodów. Jeśli wjedziemy w kogoś z impetem w tył, wygnie mu się karoseria (takie atrakcje w innych grach tego typu były wówczas marzeniem ściętej głowy). Żywiołowa akcja, dużo możliwości w konfiguracji pojazdu oraz przede wszystkim wizja szerzenia zagłady na torze powodują, że Deathtrack do doskonała propozycja dla zwolenników alternatywnego podejścia do wyścigów samochodowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Deathtrack

16+

Zapowiedziano grę Death Track: Resurrection
Zapowiedziano grę Death Track: Resurrection

wiadomość17 czerwca 2007

Dawno temu, w roku 1989, firma Dynamix stworzyła grę Deathtrack. Zapoczątkowała ona modę na futurystyczne wyścigi, w których nie tyle liczą się umiejętności prowadzenia pojazdów, co zdolność eliminacji konkurentów. Dla osób z sentymentem wspominających tytuł sprzed lat mamy dobrą wiadomość – firma 1C Company zapowiedziała jego kontynuację. Będzie trzeba jednak na nią poczekać do 2008 roku.