Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Axelerator (PC)

Have a N.I.C.E. Day! PC

Axelerator

Produkt niemieckiej firmy Synetic GmbH to szalone wyścigi samochodowe, w których szybka jazda jest tak samo istotna jak destrukcja pojazdów rywali za pomocą bogatego arsenału środków zagłady.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Axelerator (PC)

producent: Synetic

wydawca: Magic Bytes

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca1997

Produkt niemieckiej firmy Synetic GmbH to szalone wyścigi samochodowe, w których szybka jazda jest tak samo istotna jak destrukcja pojazdów rywali za pomocą bogatego arsenału środków zagłady.

Użytkownik gry Axelerator (znanej również pod tytułem Have a N.I.C.E. Day) otrzymuje od jej twórców samochód 57’ Chevrolet Impala Coupe, cztery tysiące dolarów w gotówce oraz automatyczną kwalifikację do serii wyścigów samochodowych, w których wszystkie chwyty są dozwolone. Dojechanie do mety w jednym kawałku nie jest w niemieckim programie zadaniem prostym. Przeciwnicy dysponują bowiem pokaźnym zestawem gadżetów do niszczenia pojazdów (karabiny maszynowe, miotacze gwoździ, miny, itp.), który stosują często i efektywnie. Oczywiście gracz również może skorzystać z podobnych wynalazków, ale te ostatnie kosztują i to niemało. Pieniądze zdobywa się w wyścigach – otrzymana od sponsorów suma uzależniona jest od zajętej na mecie lokaty. Oprócz broni, gracz może nabyć również inne udogodnienia, sprawiające, że samochód będzie lepiej sprawował się podczas jazdy (silnik, hamulce itd.). Ponadto dostępne są rozmaite dodatki, pozwalające przetrwać na torze odrobinę dłużej. Dobrym przykładem jest tu zestaw naprawczy, poprawiający kondycję wozu w trakcie wyścigu.

W Axelerator możemy ścigać się na kilkunastu trasach, które wręcz roją się od pułapek. W trakcie wyścigu zobaczymy więc pętle (podobne do tych z gry Stunts), bardzo ostre zakręty, zwodzone mosty, muldy na jezdni, a także inne atrakcje, utrudniające zmagania. Ścigając się musimy pamiętać nie tylko o próbujących nas wyeliminować wrogach, ale również o dostosowaniu prędkości do warunków na torze. Uderzenie w bandę powoduje bowiem uszkodzenia, mogące zakończyć nasz żywot przed czasem.

Axelerator to bardzo dynamiczne oraz niezwykle widowiskowe wyścigi. Choć gra czerpie garściami z wielu podobnych tytułów, jej przyzwoite wykonanie i duże pole manewru w wyposażeniu samochodu sprawiają, że jest to produkt godny polecenia dla wszystkich wielbicieli produktów tego typu, z nieśmiertelnym DeathTrack na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Have a N.I.C.E. Day!

Wymagania wiekowe Axelerator

12+