Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4PSVXONE
Okładka Roundabout (PC)

Roundabout

Roundabout to lekka i nietuzinkowa gra, w której przychodzi nam wejść w skórę szalonego kierowcy. Twórcy oddali do naszej dyspozycji otwarty świat w klimacie lat 70. XX wieku, po którym przemieszczamy się przy użyciu obracającej się nieprzerwanie wokół własnej osi llimuzyny.

Zręcznościowe | samochodowe | sandbox | widok izometryczny | elementy logiczne | humorystyczne | indie | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Roundabout (PC)

producent: No Goblin

wydawca: No Goblin

Strona oficjalna

data premiery gry:

18wrz2014

PC

20lut2015

XONE

26maj2015

PS4

26cze2018

PSV

Roundabout to oryginalna gra samochodowa, w której wcielamy się w szalonego kierowcę limuzyny. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia No Goblin, które zostało założone w Seattle przez Dana Teasdale’a, doświadczonego dewelopera mającego na koncie między innymi prace nad Rock Band i Destroy All Humans!. Akcja tytułu rozgrywa się w 1977 roku i przenosi nas do fikcyjnego miasta Roundabout. Bohaterem gry jest Georgio Manos, kierowca limuzyny, który usiłuje zapracować na miano najbardziej szalonego szofera, zajmując się przewożeniem pasażerów z miejsca na miejsce na terenie wspomnianej metropolii. Rzecz jasna, gracz ma za zadanie pomóc protagoniście w zrobieniu owej „kariery”.

Sposób zachowania się pojazdu w Roundabout jest zupełnie inny niż w znakomitej większości gier samochodowych. Limuzyna Manosa przy przemieszczaniu się wiruje wokół własnej osi. Sprawia to, że jazda w omawianej produkcji nie ma nic wspólnego z uczestnictwem w ruchu drogowym za kierownicą prawdziwego automobilu, wymuszając na graczu nieustanne dopasowywanie tempa kręcenia się wehikułu i jego gabarytów do przeszkód na trasie, takich jak chociażby zakręty czy zaparkowane tu i ówdzie auta.

Co ciekawe, tytuł został opatrzony stosunkowo rozbudowaną linią fabularną, a także otwartym światem, pełnym różnego rodzaju „znajdziek” i pobocznych aktywności. Nie brakuje również możliwości ulepszania swojego wozu na rozmaite sposoby i nakładania na jego karoserię różnych malunków. Choć zabawa ma tutaj zdecydowanie lekki charakter, Roundabout raczej nie nadaje się dla młodych graczy – na ulicach tytułowego miasta umieszczono bowiem również przechodniów, którzy po uderzeniu przez limuzynę zamieniają się w jaskrawą plamę krwi.

Skoro zaś mowa o jaskrawości, warto wspomnieć, że cecha ta dotyczy całości oprawy wizualnej produkcji – grafice nadano rysunkowy styl, charakteryzujący się jasnymi i wyrazistymi barwami. Należy też odnotować, że Roundabout oferuje zabawę jedynie dla samotników – w grze nie zaimplementowano trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Roundabout

16+

Wymagania sprzętowe Roundabout

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 3.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8

PC
XONE
PSV
PS4