Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONEPSVPC
Okładka Roundabout (PS4)

Roundabout

Roundabout to lekka i nietuzinkowa gra, w której przychodzi nam wejść w skórę szalonego kierowcy. Twórcy oddali do naszej dyspozycji otwarty świat w klimacie lat 70. XX wieku, po którym przemieszczamy się przy użyciu obracającej się nieprzerwanie wokół własnej osi llimuzyny.

Zręcznościowe | samochodowe | sandbox | widok izometryczny | elementy logiczne | humorystyczne | indie | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Roundabout (PS4)

producent: No Goblin

wydawca: No Goblin

Strona oficjalna

data premiery gry:

18wrz2014

PC

20lut2015

XONE

26maj2015

PS4

26cze2018

PSV

Roundabout to oryginalna gra samochodowa, w której wcielamy się w szalonego kierowcę limuzyny. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia No Goblin, które zostało założone w Seattle przez Dana Teasdale’a, doświadczonego dewelopera mającego na koncie między innymi prace nad Rock Band i Destroy All Humans!. Akcja tytułu rozgrywa się w 1977 roku i przenosi nas do fikcyjnego miasta Roundabout. Bohaterem gry jest Georgio Manos, kierowca limuzyny, który usiłuje zapracować na miano najbardziej szalonego szofera, zajmując się przewożeniem pasażerów z miejsca na miejsce na terenie wspomnianej metropolii. Rzecz jasna, gracz ma za zadanie pomóc protagoniście w zrobieniu owej „kariery”.

Sposób zachowania się pojazdu w Roundabout jest zupełnie inny niż w znakomitej większości gier samochodowych. Limuzyna Manosa przy przemieszczaniu się wiruje wokół własnej osi. Sprawia to, że jazda w omawianej produkcji nie ma nic wspólnego z uczestnictwem w ruchu drogowym za kierownicą prawdziwego automobilu, wymuszając na graczu nieustanne dopasowywanie tempa kręcenia się wehikułu i jego gabarytów do przeszkód na trasie, takich jak chociażby zakręty czy zaparkowane tu i ówdzie auta.

Co ciekawe, tytuł został opatrzony stosunkowo rozbudowaną linią fabularną, a także otwartym światem, pełnym różnego rodzaju „znajdziek” i pobocznych aktywności. Nie brakuje również możliwości ulepszania swojego wozu na rozmaite sposoby i nakładania na jego karoserię różnych malunków. Choć zabawa ma tutaj zdecydowanie lekki charakter, Roundabout raczej nie nadaje się dla młodych graczy – na ulicach tytułowego miasta umieszczono bowiem również przechodniów, którzy po uderzeniu przez limuzynę zamieniają się w jaskrawą plamę krwi.

Skoro zaś mowa o jaskrawości, warto wspomnieć, że cecha ta dotyczy całości oprawy wizualnej produkcji – grafice nadano rysunkowy styl, charakteryzujący się jasnymi i wyrazistymi barwami. Należy też odnotować, że Roundabout oferuje zabawę jedynie dla samotników – w grze nie zaimplementowano trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Roundabout

Wymagania wiekowe Roundabout

16+

Wymagania sprzętowe Roundabout

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 3.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8

Czarny Wilk Ekspert 31 grudnia 2018

Całkiem przyjemny kicz. Ciekawe zasady rozgrywki, przezabawne filmiki pomiędzy misjami. Nie wciągnie na wiele dni, ale pozwoli spędzić przyjemnie kilka godzin.

7.5
PC
XONE
PSV
PS4