Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Deformers (PC)
OkładkaDeformers (PC)

Deformers

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową zwariowana gra akcji, za której powstanie odpowiada ekipa kalifornijskiego studia Ready at Dawn. Istotę zabawy w grze Deformers stanowią sieciowe pojedynki, rozgrywające się na zawieszonych w przestrzeni, chybotliwych arenach.

Akcji | TPP | humorystyczne | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deformers Premiera

21kwi2017

PC XONE PS4

Gry podobne do Deformers

Gigantic

Atomega

Super Monday Night Combat

De-formers to ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową zwariowana gra akcji, w której gracze kierują kolorowymi, kulistymi stworkami, uczestnicząc w dynamicznych potyczkach na arenie. Tytuł ukazał się na platformie PC, PS4 i XONE, a za jego powstanie odpowiada kalifornijskie studio Ready at Dawn, znane z mrocznego The Order: 1886 oraz mobilnych odsłon serii God of War. Inspiracją dla powstania gry był niemiecki film krótkometrażowy Równowaga z 1989 roku.

Mechanika

Istotę zabawy w grze De-formers stanowią wieloosobowe pojedynki, rozgrywające się na zawieszonych w przestrzeni, chwiejnych arenach. Podczas potyczek gracze dzielą się na dwie drużyny i przejmując kontrolę nad barwnymi, kulistymi stworkami o zróżnicowanych zdolnościach, starają się wyeliminować ekipę przeciwną. Gra oferuje kilka sposobów na eliminację przeciwnika, takich jak taranowanie, zepchnięcie z areny czy wreszcie zestrzelenie, a każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Jednym z kluczowych czynników, decydujących o sile każdego stworka jest bowiem jego masa, którą uzupełniać możemy zjadając leżące na arenach obiekty, a nawet pokonanych przeciwników. Gdy jednak strzelamy, nasi podopieczni tracą zdobytą wcześniej masę, co znacząco zmniejsza ich szanse w bezpośrednim starciu. Dodatkowe utrudnienie dla graczy stanowią chybotliwe areny, które mogą przechylać się na boki, kiedy na jedną ze stron przetoczy się zbyt duża liczba graczy. Pojedynki w grze bazują w głównej mierze na zaawansowanej fizyce i toczą się w niezwykle szybkim tempie, nie przekraczając swą długością kilku minut.

Tryby gry

Produkcja studia Ready at Dawn nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, w której uczestniczyć może jednocześnie do ośmiu graczy za pośrednictwem Internetu, bądź czwórka w lokalnym trybie podzielonego ekranu. Swoistą ciekawostkę stanowić może fakt, że oprócz klasycznych pojedynków czterech na czterech graczy, twórcy przewidzieli też alternatywne warianty: 3 na 5 oraz 2 na 6 graczy. Przy okazji zadbano też o amatorów samotnej zabawy, umożliwiając rywalizację z botami, sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Kwestie techniczne

W odróżnieniu od wcześniejszych, mrocznych i poważnych produkcji studia Ready at Dawn, wydana na platformie PC, PS4 i XONE gra De-formers zaskakuje niezwykle barwną oprawą, zwariowaną stylistyką oraz sporą dawką humoru. W grze wykorzystano silnik stworzony na użytek The Order: 1886, który na potrzeby tejże produkcji został dodatkowo podrasowany pod względem fizyki. O jego możliwościach świadczyć może zaś fakt, że podczas zabawy nie oglądamy żadnych przygotowanych wcześniej animacji, a wszystko, co dzieje się na ekranie, jest efektem działania silnika gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Deformers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Deformers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Quad 2 Core 2.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GT 640 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10(SP1) 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Quad 3.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10
PC
XONE
PS4