Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Deformers (PC)

Deformers

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową zwariowana gra akcji, za której powstanie odpowiada ekipa kalifornijskiego studia Ready at Dawn. Istotę zabawy w grze Deformers stanowią sieciowe pojedynki, rozgrywające się na zawieszonych w przestrzeni, chybotliwych arenach.

Akcji | TPP | humorystyczne | multiplayer | podzielony/wspólny ekran

Okładka Deformers (PC)

data premiery gry:

21kwi2017

PC XONE PS4

De-formers to ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową zwariowana gra akcji, w której gracze kierują kolorowymi, kulistymi stworkami, uczestnicząc w dynamicznych potyczkach na arenie. Tytuł ukazał się na platformie PC, PS4 i XONE, a za jego powstanie odpowiada kalifornijskie studio Ready at Dawn, znane z mrocznego The Order: 1886 oraz mobilnych odsłon serii God of War. Inspiracją dla powstania gry był niemiecki film krótkometrażowy Równowaga z 1989 roku.

Mechanika

Istotę zabawy w grze De-formers stanowią wieloosobowe pojedynki, rozgrywające się na zawieszonych w przestrzeni, chwiejnych arenach. Podczas potyczek gracze dzielą się na dwie drużyny i przejmując kontrolę nad barwnymi, kulistymi stworkami o zróżnicowanych zdolnościach, starają się wyeliminować ekipę przeciwną. Gra oferuje kilka sposobów na eliminację przeciwnika, takich jak taranowanie, zepchnięcie z areny czy wreszcie zestrzelenie, a każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Jednym z kluczowych czynników, decydujących o sile każdego stworka jest bowiem jego masa, którą uzupełniać możemy zjadając leżące na arenach obiekty, a nawet pokonanych przeciwników. Gdy jednak strzelamy, nasi podopieczni tracą zdobytą wcześniej masę, co znacząco zmniejsza ich szanse w bezpośrednim starciu. Dodatkowe utrudnienie dla graczy stanowią chybotliwe areny, które mogą przechylać się na boki, kiedy na jedną ze stron przetoczy się zbyt duża liczba graczy. Pojedynki w grze bazują w głównej mierze na zaawansowanej fizyce i toczą się w niezwykle szybkim tempie, nie przekraczając swą długością kilku minut.

Tryby gry

Produkcja studia Ready at Dawn nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, w której uczestniczyć może jednocześnie do ośmiu graczy za pośrednictwem Internetu, bądź czwórka w lokalnym trybie podzielonego ekranu. Swoistą ciekawostkę stanowić może fakt, że oprócz klasycznych pojedynków czterech na czterech graczy, twórcy przewidzieli też alternatywne warianty: 3 na 5 oraz 2 na 6 graczy. Przy okazji zadbano też o amatorów samotnej zabawy, umożliwiając rywalizację z botami, sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Kwestie techniczne

W odróżnieniu od wcześniejszych, mrocznych i poważnych produkcji studia Ready at Dawn, wydana na platformie PC, PS4 i XONE gra De-formers zaskakuje niezwykle barwną oprawą, zwariowaną stylistyką oraz sporą dawką humoru. W grze wykorzystano silnik stworzony na użytek The Order: 1886, który na potrzeby tejże produkcji został dodatkowo podrasowany pod względem fizyki. O jego możliwościach świadczyć może zaś fakt, że podczas zabawy nie oglądamy żadnych przygotowanych wcześniej animacji, a wszystko, co dzieje się na ekranie, jest efektem działania silnika gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Deformers

Klasyfikacja PEGI Deformers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Deformers

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad 3.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Quad 2 Core 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 640 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10(SP1) 64-bit

Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017
Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017

wiadomość9 czerwca 2017

Dziś piszemy o darmowych weekendach z grami Mirage: Arcane Warfare i Deformers, planach wydawniczych firmy Microids (porty na Nintendo Switch, Blacksad i Gear.Club) oraz nominacji do Oscara dla trailera gry Everything. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Deformers - 60 klatek na obu konsolach, ale 1080p tylko na PS4
Deformers - 60 klatek na obu konsolach, ale 1080p tylko na PS4

wiadomość13 lutego 2017

Studio Ready At Dawn podzieliło się kilkoma informacjami związanymi z warstwą techniczną gry Deformers. Produkcja wyciągnie 60 klatek na sekundę na obu konsolach, ale tylko na PlayStation 4 zobaczymy natywne 1080p. Wersja na Xboksa One ma działać w 900p. Ponadto zapowiedziano beta-testy.

Deformers opóźnione. Nowa gra twórców The Order: 1886 nie ukaże się w walentynki
Deformers opóźnione. Nowa gra twórców The Order: 1886 nie ukaże się w walentynki

wiadomość4 lutego 2017

Studio Ready At Dawn zapowiedziało, że ich najnowsza produkcja, sieciowa gra Deformers, nie ukaże się w walentynki. Twórcy zapewniają jednak, że poślizg będzie minimalny.

Deformers - nowa gra twórców The Order: 1886 zadebiutuje w lutym 2017 roku
Deformers - nowa gra twórców The Order: 1886 zadebiutuje w lutym 2017 roku

wiadomość15 grudnia 2016

Poznaliśmy datę premiery Deformers - nowej gry studia Ready At Dawn, znanego chociażby z The Order: 1886. Produkcja ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach 14 lutego 2017 roku.

Ready At Dawn zapowiada De-formers – kolorową, sieciową grę akcji
Ready At Dawn zapowiada De-formers – kolorową, sieciową grę akcji

wiadomość2 czerwca 2016

Studio Ready At Dawn zapowiedziało swoją nową produkcję. Będzie nią De-formers - gra akcji nastawiona na rozgrywkę sieciową, w której gracze pokierują kolorowymi stworkami w walkach na arenie. Chyba nie tego spodziewali się fani po twórcach The Order: 1886

PC
XONE
PS4