Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCXONE
Okładka Unbox: Newbie's Adventure (PS4)

Unbox: Newbie's Adventure

Nietypowa platformówka 3D bazująca na fizyce, stworzona w studiu Prospect Games, którego członkowie współpracowali przy takich grach jak GRID 2, DiRT Rally czy LEGO Jurassic World.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | multiplayer | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Unbox: Newbie's Adventure (PS4)

producent: Prospect Games

wydawca: Prospect Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

5wrz2016

PC

26lip2017

PS4 XONE

Unbox to oryginalna, bazująca na fizyce platformówka 3D, w której wcielamy się w samodostarczające się kartonowe pudełka. Koncepcja gry powstała podczas konkursu EU4 Game Jam, gdzie zadaniem twórców było przygotowanie gry działającej w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Za wydaną m.in. na platformie PS4, PC i XONE finalną produkcję odpowiada niezależne brytyjskie studio Prospect Games, którego członkowie mają za sobą współpracę przy takich produkcjach jak GRID 2, DiRT Rally czy LEGO Jurassic World. Deweloper z Manchesteru za swój priorytet obrał przede wszystkim kreatywność i eksperymentowanie z rozmaitymi technologiami, takimi jak zaawansowane silniki fizyczne czy zestawy rzeczywistości rozszerzonej Oculus Rift.

Fabuła

Gra stawia nas w roli testerów nowej, rewolucyjnej technologii, jaką stanowią samodostarczające się paczki. Zanim jednak rozwiązanie trafi na rynek i na zawsze zmieni oblicze tradycyjnych usług pocztowych, musi zostać wszechstronnie przetestowane. Tu właśnie zaczyna się rola graczy, którzy wcielając się w rolę kartonowych pudełek, muszą sprawdzić ich potencjalne zdolności motoryczne.

Mechanika

Unbox czerpie inspirację z wielu klasycznych produkcji, w które jej twórcy zagrywali się w latach młodości, np. GoldenEye, Super Mario 64, Super Mario Kart czy Marble Blast. W grze mamy więc do czynienia z mechaniką typowej, trójwymiarowej platformówki uzupełnionej elementami kilku innych gatunków, takich jak gry logiczne, gry akcji, wyścigi, a nawet bijatyki. Podstawę rozgrywki stanowi tu jednak wykorzystanie właściwości fizycznych kartonowego pudełka, które w grze studia Prospect Games potrafi nie tylko toczyć się i podskakiwać, ale także korzystać z kilku rodzajów broni (takich jak flary, fajerwerki, miny, pułapki czy czarne dziury). Aby lepiej utożsamić się z naszym kartonowym „bohaterem”, twórcy przewidzieli też możliwość odblokowywania rozmaitych skórek oraz akcesoriów, w które możemy oblec naszego protagonistę, nadając mu wyjątkowy i unikalny charakter.

Tryby gry

Unbox na platformie PS4, PC i XONE pozwala zarówno na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w przeznaczonym dla max. 4 graczy trybie podzielonego ekranu (w grze nie przewidziano możliwości zabawy przez internet). W zależności od wybranego trybu gry, naszym celem może być zebranie określonej ilości znajdziek, dotarcie do celu przed konkurentami czy pokonanie ich w walce z użyciem dostępnej broni. Przewidziano też wariant turniejowy oraz – dla kreatywnych – opcję stworzenia własnego trybu rozgrywki, bazującego na ustalonych przez nas zasadach.

Kwestie techniczne

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego silnika Unreal Engine 4, twórcom gry Unbox udało się połączyć prostą mechanikę klasycznej platformówki z elementami innych gatunków oraz stojącą na wysokim poziomie, trójwymiarową oprawą graficzną. Podczas rozgrywki odwiedzamy więc przykuwające oko, ładnie wymodelowane scenerie, takie jak wyspy czy góry, utrzymane zarówno w klimacie egzotycznym, jak i zimowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Gry podobne do Unbox: Newbie's Adventure

Klasyfikacja PEGI Unbox: Newbie's Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Unbox: Newbie's Adventure

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 9800/Radeon HD 7750 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows Vista
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960/Radeon HD 5970 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7
PC
PS4
XONE