Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2017, 10:28

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Deformers - 60 klatek na obu konsolach, ale 1080p tylko na PS4

Studio Ready At Dawn podzieliło się kilkoma informacjami związanymi z warstwą techniczną gry Deformers. Produkcja wyciągnie 60 klatek na sekundę na obu konsolach, ale tylko na PlayStation 4 zobaczymy natywne 1080p. Wersja na Xboksa One ma działać w 900p. Ponadto zapowiedziano beta-testy.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o opóźnieniu Deformers – nowej gry studia Ready At Dawn, znanego m.in. z The Order: 1886 na konsolę PlayStation 4 czy też God of War: Chains of Olympus na PSP. Produkcja miała ukazać się jutro, ale tak się nie stanie. Choć nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, to deweloperzy obiecali, że obsuwa nie będzie duża, a dodatkowo przed premierą odbędą się jeszcze beta-testy na PC-tach (termin rozpoczęcia również nie jest znany). To jednak nie wszystko, gdyż dyrektor kreatywny studia podzielił się na forum NeoGAF kilkoma szczegółami technicznymi.

Jak widać na powyższym screenie, Deformers będzie zupełnie inna grą niż The Order: 1886. - Deformers - 60 klatek na obu konsolach, ale 1080p tylko na PS4 - wiadomość - 2017-02-14
Jak widać na powyższym screenie, Deformers będzie zupełnie inna grą niż The Order: 1886.
Kwestie techniczne Deformers:
  • silnik znany z The Order: 1886;
  • 60 klatek na sekundę i rozdzielczość 1080p na PS4 oraz 900p na XOne;
  • dużo opcji graficznych na PC-tach.

Produkcja wykorzystuje ten sam silnik, co The Order: 1886. W przypadku konsol możemy liczyć na 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p na PlayStation 4 i 900p na Xboksie One. Jednocześnie Deformers korzysta z systemu dynamicznej rozdzielczości, utrzymującego płynność animacji na stałym poziomie. Oznacza to, że na sprzęcie Microsoftu również zobaczymy Full HD, tyle że nie zawsze, a do tego skalowane.

Dodatkowo posiadacze PlayStation 4 Pro mogą liczyć na niedostępne na podstawowym PS4 efekty graficzne oraz 60 klatek podczas zabawy w cztery osoby na podzielonym ekranie. Zwykła wersja konsoli zapewni taką animację tylko w przypadku rywalizacji trzech graczy, a gdy dojdzie jeszcze jeden, to liczba klatek spadnie do około 50.

Jeżeli chodzi o PC-ty, to możecie liczyć na najwięcej fajerwerków i największe możliwości. Poszczególne opcje zobaczycie na poniższych screenach.