Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2017, 11:58

Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017

Dziś piszemy o darmowych weekendach z grami Mirage: Arcane Warfare i Deformers, planach wydawniczych firmy Microids (porty na Nintendo Switch, Blacksad i Gear.Club) oraz nominacji do Oscara dla trailera gry Everything. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowy weekend z Mirage: Arcane Warfare

Niedawno odbył się rynkowy debiut gry Mirage: Arcane Warfare od studia Torn Banner. Tytuł można podsumować prostym: „Co jeśli do walki bronią białą z Chivalry: Medieval Warfare dodalibyśmy umiejętności magiczne?” W ramach promocji rozpoczął się darmowy weekend z produkcją, którą można do niedzieli (22:00) wypróbować za darmo, ściągnąwszy ją z oficjalnej strony na platformie Steam. Cena zakupu została też obniżona o 10%, co sprowadza ją do poziomu 25 euro (ok. 105 zł). Być może warto się jednak zastanowić, niektórzy gracze narzekają na serwerowe pustki, niezbalansowanie klas i problemy z wykrywaniem trafień.

Moja magiczna kula mówi mi: Dwie rany kłute, dekapitacja… i twój szczęśliwy numer to 25. - Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017 - wiadomość - 2017-06-10
Moja magiczna kula mówi mi: Dwie rany kłute, dekapitacja… i twój szczęśliwy numer to 25.

Darmowy weekend z Deformers

Deformers, czyli szalona gra wieloosobowa polegająca na eliminacji przeciwników z chybotliwych aren za pomocą krągłych bohaterów, także postanowiła wtoczyć się w ręce graczy za sprawą darmowego weekendu. Pobierzemy ją ze Steam, a standardowa cena została obniżona o 50% do 12 czerwca. Jeśli zdecydujemy się na zakup, trzeba będzie pożegnać się z 17,5 euro, czyli ok. 73,6 zł.

Wspomnieć należy, że gra otrzymała pierwszą dużą aktualizację po dość chwiejnym debiucie na rynku. Patch zatytułowany Deformers: ReFormed, wedle zapewnień autorów ze studia Ready At Dawn, ma zapewniać poprawę wielu problemów, na które narzekali nabywcy, w tym m.in. kłopotów z dołączaniem do meczów, długością kolejek i innymi kwestiami związanymi z połączeniem. Co więcej, łatka dodała system samouczków, możliwość gry offline oraz rozgrywki między poszczególnymi platformami sprzętowymi. Ciekawe jak dalej potoczą się losy produktu.

Flashback, seria Syberia i nowości od Microids na Nintendo Switch

Wydawca Microids stawia na porty, a dokładniej przenosi swoich podopiecznych na konsolę Nintendo Switch. Na pierwszy ogień, jeszcze w 2017 roku, pójdą Syberia, Syberia II i remaster klasycznej gry Flashback (nie, nie remake tytułu w 2.5D od Ubisoftu z 2013 roku). Syberia 3 ma zagościć na japońskiej konsoli na początku 2018 roku.

Firma zapowiedziała też parę nowości. W tym roku spodziewać się można symulacyjnej ściganki Gear.Club. Pod koniec przyszłego roku zadebiutować ma zaś przygodówka Blacksad, oparta na komiksie o tej samej nazwie. W uniwersum bazowanym na estetyce noire z lat 50. pokierujemy losami humanoidalnego kota-prywatnego detektywa, który będzie musiał rozwikłać sprawę zaginięcia i morderstwa w pewnym klubie bokserskim.

Blacksad ma zostać udostępniony na platformie Switch, ale też na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz pecetach.

Czarny kot przejdzie drogę oprychom w 2018 roku. - Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017 - wiadomość - 2017-06-10
Czarny kot przejdzie drogę oprychom w 2018 roku.

Trailer do gry Everything nominowany do Oscara

Niektórzy mówią, że tytułowi Everything bliżej jest do egzystencjalnego przeżycia niż interaktywnej rozrywki. Krytycy filmowi się zgadzają. Nie, naprawdę. 11-minutowy trailer gry (widoczny na koniec informacji) właśnie został nominowany do Oscara w kategorii "najlepszy krótkometrażowy film animowany”. Było to możliwe poprzez zgarnięcie statuetki „Jury Prize for animation excellence” na austriackim festiwalu VIS Vienna Shorts, który stanowi swego rodzaju „oscarowe eliminacje” dla filmów poniżej 30 minut.

Spokojna muzyka i kontemplatywny wywód filozofa Alana Wattsa o jedności wszechświata połączone z animacjami beztrosko toczących się zwierząt, przemierzającej stepy koniczyny, samoprzesadzających się drzew, tuptających robaczków, reformujących się kontynentów czy wreszcie poruszających się planet. Jak widać te proste elementy wystarczyły, by zyskać poklask jury, które określiło trailer jako „wysoce edukacyjny (…) zachęcający do porzucenia własnego Ego i zyskania nowej perspektywy na otaczający nas świat”. Zgadzam się - gdybym, przechadzając się po lesie, zobaczył paczkę 20 niedźwiedzi majestatycznie fikołkujących przez puszczę i nonszalancko wychodzącą im naprzeciw grupkę stojących na głowach pawi, prawdopodobnie nic nie byłoby takie samo…

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: