Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEPC
Okładka Fable Fortune (XONE)

Fable Fortune

Gra karciana, której akcję osadzono w znanym z serii Fable uniwersum. Za produkcję odpowiedzialny jest zespół Flaming Fowl, założony przez byłych pracowników studia Lionhead — ekipy odpowiedzialnej wcześniej za tę cieszącą się dużą popularnością markę.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | karciane | Xbox Play Anywhere

Gra przestała działać 4 marca 2020

Okładka Fable Fortune (XONE)

data premiery gry:

22lut2018

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fable Fortune to wydana na platformę PC i XONE karcianka osadzona w uniwersum serii RPG-ów Fable. Produkcję opracował zespół Flaming Fowl, założony przez ludzi, którzy wcześniej pracowali nad tą marką w studio Lionhead.

Mechanika

Dostępne na platformę PC i XONE Fable Fortune to karcianka, więc cała zabawa polega tradycyjnie na starciach toczonych za pomocą kart, z których część przywołuje na mapę zdolne do walki jednostki, a inne aktywują różne umiejętności i przedmioty. Bitwy rozgrywają się w doskonale znanych fanom serii lokacjach, takich jak zamek Fairfax czy cmentarzysko Lychfield.

Produkcja posiada jednocześnie kilka elementów wyróżniających ją z tłumu karcianek. Gracze mogą wcielić się w jednego z wielu bohaterów, zapewniających unikalne umiejętności oraz przydatne bonusy podczas potyczek. Ponadto przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jedno z kilku zadań przypisanych do danej miejscówki i pod jego wykonanie dobieramy talię.

Zgodnie z tradycją serii Fable, w trakcie rozgrywki często musimy dokonywać wyborów między czynami szlachetnymi i złymi. Te decyzje zmieniają wygląd oraz zdolności bohatera i dowodzonych przez niego jednostek, jak również przeobrażają resztę kart.

Tryby gry

Wydane na platformę PC i XONE Fable Fortune pozwala na samotną rozgrywkę przeciwko sztucznej inteligencji, rywalizację z innymi graczami w potyczkach PvP, jak również, co w przypadku karcianek jest bardzo rzadkie, dwuosobowy tryb kooperacyjny. Warto wspomnieć, że gra umożliwia wspólną zabawę posiadaczom pecetów i konsol.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Fable Fortune

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
Koniec karcianki Fable Fortune i sukces Code Vein - wieści
Koniec karcianki Fable Fortune i sukces Code Vein - wieści

wiadomość5 lutego 2020

Dziś piszemy o zaplanowanym na 4 marca wyłączeniu serwerów karcianki Fable Fortune oraz sprzedażowym sukcesie jRPG-a akcji Code Vein. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fable Fortune ukaże się za kilka dni
Fable Fortune ukaże się za kilka dni

wiadomość19 lutego 2018

Za kilka dni odbędzie się oficjalna premiera karcianki Fable Fortune. Gra studia Flaming Fowl obecnie sprzedawana jest w ramach wczesnego dostępu na PC-tach i konsoli Xbox One.

Fable Fortune - karcianka pojawiła się we wczesnym dostępie
Fable Fortune - karcianka pojawiła się we wczesnym dostępie

wiadomość26 lipca 2017

Oparta na cyklu Fable karcianka Fable Fortune ukazała się w ramach wczesnego dostępu na komputerach osobistych i konsoli Xbox One. Za nieukończoną wersję należy zapłacić, ale w sklepie Microsoftu dostępna jest wersja demo.

Fable Fortune trafi do wczesnego dostępu w lipcu
Fable Fortune trafi do wczesnego dostępu w lipcu

wiadomość6 czerwca 2017

Fable Fortune, czyli karcianka osadzona w uniwersum wykreowanym przez złotoustego Petera Molyneux, trafi w ręce graczy w lipcu – tytuł zostanie wówczas udostępniony w ramach steamowego Wczesnego Dostępu oraz xboksowego Xbox Game Preview. Zagrają w niego zarówno pecetowi, jak i xboksowi gracze.

Fable Fortune - karcianka znalazła inwestora i porzuciła Kickstartera
Fable Fortune - karcianka znalazła inwestora i porzuciła Kickstartera

wiadomość22 czerwca 2016

Zespół Flaming Fowl wstrzymał kickstarterową zbiórkę na Fable Fortune, czyli karciankę osadzoną w uniwersum cyklu studia Lionhead. Jest to jednak dobra nowina, gdyż decyzję taką podjęto po tym, jak autorzy znaleźli inwestora chętnego do sfinansowania produkcji.

PC
XONE