Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2017, 18:57

autor: Vergil

Fable Fortune trafi do wczesnego dostępu w lipcu

Fable Fortune, czyli karcianka osadzona w uniwersum wykreowanym przez złotoustego Petera Molyneux, trafi w ręce graczy w lipcu – tytuł zostanie wówczas udostępniony w ramach steamowego Wczesnego Dostępu oraz xboksowego Xbox Game Preview. Zagrają w niego zarówno pecetowi, jak i xboksowi gracze.

Fable Fortune jest na ostatniej prostej na sklepowe półki – produkcja, nad którą pieczę sprawuje zespół Flaming Fowl Studios, założony przez byłych pracowników nieodżałowanego LionHead, trafi do sprzedaży jedenastego lipca. Gra zostanie udostępniona w ramach steamowego Wczesnego Dostępu oraz xboksowego Xbox Game Preview, w zestawie „Founder's Pack”, w którym mają się znaleźć cyfrowe dobra o wartości czterdziestu dolarów (około 160 złotych). Mowa między innymi o dwudziestu paczkach z kartami – wśród nich znajdziemy zarówno ekskluzywny egzemplarz (Flaming Fowl), jak i niezwykle rzadką kartę (Giant Egg). Wszystko to wyceniono na 12,99 euro, co w przeliczeniu powinno zaowocować kwotą rzędu 50 złotych. Co ciekawe, kiedy prace nad nią dobiegną już końca, ma ona trafić do cyfrowej dystrybucji jako pozycja free-to-play – autorzy deklarują, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Czy karcianka może sprostać oczekiwaniom fanów serii gier RPG? Pożyjemy, zobaczymy… - Fable Fortune trafi do wczesnego dostępu w lipcu - wiadomość - 2017-06-06
Czy karcianka może sprostać oczekiwaniom fanów serii gier RPG? Pożyjemy, zobaczymy…

Warto odnotować, że Fable Fortune rozpoczęło żywot w 2016 roku – autorzy szukali wówczas wsparcia w serwisie Kickstarter, jednak w międzyczasie udało im się pozyskać inwestora chętnego do sfinansowania tego projektu. W rezultacie crowdfundingowa zbiórka została anulowana. Niebawem przekonamy się, czy ta ciekawie zapowiadająca się karcianka sprosta oczekiwaniom fanów serii.