Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2017, 18:17

autor: Góral

Battleborn doczekał się wersji free-to-play

Studio Gearbox Software udostępniło wersję próbną gry Battleborn. Tak naparwdę bardziej przypomina ona edycję free-to-play niż normalny trial, gdyż oferuje nielimitowany dostęp do rywalizacyjnych trybów multiplayer.

Wydane w maju 2016 roku Battleborn od studia Gearbox Software nie miało szczęścia, gdyż pojawiło się w tym samym okresie co Overwatch od studia Blizzard Entertainment. Dodatkowo gra okazała się być gorsza od konkurencyjnej strzelanki, więc jakoś tak wyszło, że o produkcji „Zamieci” mówi się dziś sporo, gra w nią masa osób, a pozycją twórców serii Borderlands interesują się chyba tylko jej najwięksi fani. Sytuacja ma jednak szansę się zmienić, gdyż gra doczekała się darmowego triala, który tak naprawdę jest Battlebornem free-to-play.

Battleborn w skrócie:
  1. strzelanka FPP na konsole XOne, PS4 i PC-ty;
  2. ukazała się w maju 2016 roku;
  3. doczekała się wersji trial, dającej nielimitowany dostęp do rywalizacyjnego multiplayera.

W opublikowanym FAQ wyjaśniono, że trial daje nielimitowany dostęp do rywalizacyjnego multiplayera, a dokładniej pisząc, do wszystkich czterech trybów (Incursion, Meltdown, Capture i Face-Off + Supercharge, który ukaże się 22 czerwca), rotacyjnej puli darmowych postaci (sześciu bohaterów dostępnych w każdym tygodniu) i systemu rozwoju takiego, jak w pełnej grze. Jeżeli spodoba nam się dany heros, będziemy go mogli wykupić za kredyty zarobione podczas zabawy lub za walutę premium.

Jeżeli spodoba Wam się multiplayer, ale chcecie mieć wszystko podane na tacy, to będziecie musieli zastanowić się nad rozszerzeniem Battleborne’a do pełnej wersji. Znajdziecie w niej 25 podstawowych bohaterów, dodatkowe opcje pozwalające na ich dostosowywanie, tryb Story Mode, a także dostęp do prywatnych meczy. W przypadku zakupu takiej aktualizacji, wszystkie postępy z triala zostaną zachowane. Dodatkowo jeżeli wcześniej zakupicie np. kilka postaci, to odzyskacie za nie kredyty.

Warto jeszcze wspomnieć, że jeżeli zakupiliście grę przed premierą triala, to w ramach wynagrodzenia otrzymacie od dewelopera pakiet Founder’s Bonus. Po zalogowaniu się do zabawy dostaniecie m.in. 50 tysięcy kredytów, tytuł „Founder” czy też złote skórki dla Mellka i Deande.

Jeżeli chcecie dołączyć do zabawy, to wersję trial znajdziecie w sklepie Xbox Games i na Steamie. Na PlayStation 4 pojawi się w Europie 13 czerwca. Oczywiście na konsolach do zabawy wymagane są abonamenty Xbox Live Gold i PlayStation Plus.

Battleborn doczekał się wersji free-to-play - ilustracja #1