Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2017, 09:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Overwatch ma 30 milionów graczy

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że strzelanka Overwatch ma już 30 milionów graczy. Oznacza to wzrost o 5 milionów od stycznia bieżącego roku.

Studio Blizzard Entertainment pochwaliło się najnowszymi wynikami popularności sieciowej strzelanki Overwatch. W ciągu niecałego roku od momentu premiery, produkcja przyciągnęła do siebie 30 milionów graczy. Niestety nie sprecyzowano, czy chodzi o liczbę osób, które po prostu chociaż raz zalogowały się na serwery, czy o sprzedane egzemplarze, ale raczej to pierwsze. Jakkolwiek by nie było, nowa marka uznanego amerykańskiego dewelopera odniosła duży sukces, a i tak wydaje się, że to dopiero początek.

Blizzard cały czas aktualizuje swój hit, wypuszczając nowych bohaterów i mapy. W tym roku mamy doczekać się aż sześciu nowych lokacji – trzech standardowych, dostępnych w trybach Quick Play i Competitive Play, oraz trzech niestandardowych. Oczywiście możemy też liczyć na rozmaite eventy, jak chociażby trwające jeszcze wydarzenie Insurekcja.

Overwatch ma 30 milionów graczy - ilustracja #1

Co ciekawe, świetlaną przyszłość gry maluje bank inwestycyjny Morgan Stanley. Według przeprowadzonych badań, Overwatch w najgorszym przypadku będzie generować około 20 milionów dolarów przychodu rocznie, jeżeli nie będzie się cieszyć zbytnią popularnością w e-sporcie. Jednak dużo bardziej prawdopodobne wydaje się, że strzelanka będzie przynosić około 100 milionów dolarów. Najmniej realny, choć nie niemożliwy scenariusz zakłada, że Blizzard Entertainment może liczyć nawet na 720 milionów rocznego przychodu, o ile tytuł osiągnie wielki sukces na arenie e-sportowej.