Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2017, 08:28

Overwatch – wyciekły informacje na temat wydarzenia Insurekcja [news zaktualizowany - Insurekcja rozpoczęta]

Z oficjalnej strony gry Overwatch wyciekł materiał promocyjny wydarzenia Insurekcja. Odwiedzimy w nim Londyn, walcząc z hordami omników w czasie pierwszej misji Smugi w jednostce Overwatch. Wydarzenie ma rozpocząć się jeszcze dziś.

Aktualizacja: Zgodnie z przewidywaniami event rozpoczął się 11.04 i potrwa do 1 maja. Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać na oficjalnej stronie gry. Poniżej zamieszczamy oficjalny zwiastun.

Od pewnego czasu wokół sieciowej strzelanki Overwatch krążyły plotki o kolejnym wydarzeniu, tym razem umiejscowionym na mapie King’s Row. Z ogłoszeniem pospieszyła się w tym przypadku nie rosyjska, a francuska wersja oficjalnej strony, udostępniając wczoraj na chwilę trailer, na którym czteroosobowa drużyna walczy z falami omników. Fani działali szybko i mimo reakcji firmy Blizzard szydło wyszło z worka. Oto i materiał prezentujący event, który wedle dostępnych informacji ma się rozpocząć jeszcze dzisiaj i potrwać do 1 maja.

Wideo trzyma wysoki poziom i jest całkiem klimatyczne, jak na zaledwie dwie minuty. Prezentuje ono płonący Londyn i znacząco odmienioną mapę King’s Row – pełną gruzu i przypominającą bardziej wojenny front niż stateczną dzielnicę brytyjskiego miasta. Domyślić się można, że akcja osadzona jest w czasie Wojny z omnikami, czyli wydarzenia poprzedzającego obecny okres w grze Overwatch, kiedy nazwa ta należała jeszcze do elitarnej drużyny obronnej złożonej z superbohaterów (obecnie w stanie spoczynku).

Na tym polu walki przeciw chmarze buntujących się robotów staje czteroosobowy oddział złożony z Reinhardta, Torbjörna, Łaski i Smugi (odzianych w jednakowe wojskowe mundury zamiast swoich domyslnych strojów). Z materiału wynika, że rozgrywka może przypominać obronę przed falami wrogów w stylu kooperacyjnego PvE, znanego choćby z zeszłorocznego halloweenowego eventu z Dr. Złomensteinem.

Z wcześniejszego komiksu Insurekcja wiemy także, że wydarzenie to jest pierwszą misją Smugi – wtedy jeszcze żółtodzioba świeżo po treningu. Overwatch miał nie mieszać się w rozwijającą się w Wielkiej Brytanii sytuację, ale dowódca Morrison (obecnie Żołnierz: 76), łamiąc wszelkie protokoły, wysłał na teren walk zespół specjalistów.

Ktoś tu nie jest zadowolony ze swojego munduru. - Overwatch – wyciekły informacje na temat wydarzenia Insurekcja [news zaktualizowany - Insurekcja rozpoczęta] - wiadomość - 2017-04-12
Ktoś tu nie jest zadowolony ze swojego munduru.

Kolejny event jest doskonałym powodem do wydania chmary dodatków kosmetycznych w postaci skórek, graffiti, zwycięskich póz itp. Znajdziemy wśród nich m.in. ciekawe odtworzenia członków dawnej tajnej komórki Overwatch – Blackwatch. Przykładowo, będzie można odblokować świeżo odbudowanego Genjiego (z wystającymi cybernetycznymi mięśniami), profesjonalnie wyglądającego McCree i nieco bardziej „ludzką” Wdowę. Oprócz tego oddział grający główne role w wydarzeniu (Reinhardt, Torbjörn, Łaska i Smuga) dostanie charakterystyczne i dość uroczo wyglądające niebieskie uniformy (nie wiadomo tylko, dlaczego czapka Smugi bardziej przypomina nakrycie głowy stewardessy niż wojskową furażerkę).