Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2017, 09:20

Nadchodzi Mega Man Legacy Collection 2?

Dzięki koreańskiej organizacji ustalającej kategorie wiekowe dowiedzieliśmy się o istnieniu projektu Mega Man Legacy Collection 2. Będzie to zestaw zawierający podrasowane wersje czterech dwuwymiarowych platformówek w postaci Mega Man 7, Mega Man 8, Mega Man 9 i Mega Man 10. Kolekcja ukaże się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

W skład zestawu ma wejść m.in. Mega Man 8. - Nadchodzi Mega Man Legacy Collection 2? - wiadomość - 2017-05-01
W skład zestawu ma wejść m.in. Mega Man 8.
ZESTAW OBEJMIE GRY:
  1. Mega Man 7 (1995 r.),
  2. Mega Man 8 (1996 r.),
  3. Mega Man 9 (2008 r.),
  4. Mega Man 10 (2010 r.).

Bazy danych organizacji zajmujących się przydzielaniem kategorii wiekowych od dawna są wyśmienitym źródłem informacji na temat niezapowiedzianych jeszcze projektów. Najnowszym tego przykładem stała się produkcja zatytułowana Mega Man Legacy Collection 2. Wzmianki o niej pojawiły się w na stronie koreańskiej grupy GRAC.

Na razie o projekcie nie wiadomo zbyt wiele, poza tym, że ma ukazać się na PlayStation 4, Xboksa One oraz pecety. Z opisu wynika, że będzie to zestaw zawierający cztery klasyczne platformówki w postaci Mega Man 7, Mega Man 8, Mega Man 9 oraz Mega Man 10. Na razie nie znamy daty premiery.

Tytuł produkcji sugeruje, że będzie ona przypominała wydane w 2015 roku Mega Man Legacy Collection. Spodziewamy się więc, że grafika gier zostanie lekko podrasowana i pojawią się nowe tryby rozgrywki. Ponadto możemy oczekiwać sieciowych rankingów, opcji nagrywania fragmentów rozgrywki i dzielenia się nimi z resztą społeczności oraz funkcji wirtualnego muzeum, zawierającego ciekawostki i materiały z produkcji.

Przypomnijmy, że Mega Man 7 ukazało się w 1995 roku na Super Nintendo Entertainment System. Mega Man 8 zadebiutowało rok później na 32-bitowe konsole PlayStation oraz Sega Saturn. Na kolejną główną odsłonę cyklu gracze musieli czekać długich dwanaście lat. Mega Man 9 zadebiutowało w 2008 roku na Wii, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Dokładnie na te same platformy trafiło również Mega Man 10. Ta wydana w 2010 roku produkcja pozostaje ostatnią główną odsłoną cyklu.

  1. Oficjalna strona serii