Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2017, 08:35

Wyciekła wczesna beta skasowanego Star Wars: First Assault

Do sieci wyciekła technologiczna beta Star Wars: First Assault, czyli skasowanego w 2013 roku sieciowego FPS-a w realiach Gwiezdnych wojen, który pełnymi garściami czerpał z serii Call of Duty.

Kres produkcji gry położyło zamknięcie studia LucasArts. - Wyciekła wczesna beta skasowanego Star Wars: First Assault - wiadomość - 2017-05-01
Kres produkcji gry położyło zamknięcie studia LucasArts.

Przyzwyczailiśmy się już, że wiele ciekawych gier jest porzucanych w trakcie produkcji. Rzadko jednak mamy szansę zagrać w takie porzucone projekty. Taką właśnie szansę otrzymaliśmy dzięki pojawieniu się technologicznej bety Star Wars: First Assault, czyli skasowanej sieciowej strzelanki osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jest to wersja na Xboksa 360 i wymaga przerobionej wersji tej konsoli, więc większość czytelników raczej nie będzie w stanie jej uruchomić. Spodziewamy się jednak, że wielu pomysłowych fanów wyciągnie z tych plików elementy graficzne i wykorzysta potem w pecetowych modach, tak jak to miało miejsce w przypadku Star Wars: Battlefront III.

Gra nie została udostępniona na żadnej oficjalnej stronie. Zamiast tego można ją pobrać z serwisu Yandex Disk. Całkiem możliwe więc, że właściciel praw, czyli firma Disney, wkrótce zainterweniuje i pliki zostaną usunięte. Zainteresowanym zalecamy więc pośpiech. Warto także obejrzeć poniższy zapis rozgrywki, który pokazuje, jak prezentuje się technologiczna beta w akcji.

Star Wars: First Assault miało być projektem sprzedawanym wyłącznie w dystrybucji elektronicznej. W uproszczeniu można opisać go jako „Call of Duty w realiach Gwiezdnych wojen”. Całość była więc sieciową strzelanką nastawioną na potyczki w małej skali. Zamiast wielkich bitew w stylu serii Star Wars: Battlefront dostalibyśmy niewielkie mapy, na których zabawa koncentrowałaby się na dynamicznej wymianie ognia między żołnierzami piechoty służącymi w siłach Rebelii oraz Imperium, bez udziały pojazdów i maszyn latających. W grze nie uświadczylibyśmy również żadnych Jedi, Sithów ani mieczy świetlnych.

Produkcja powstawała w oparciu o silnik Unreal Engine i poza pecetami miała ukazać się także na konsolę Xbox 360. Prace nad Star Wars: First Assault były w dosyć zaawansowanym stadium. Gra została skasowana w kwietniu 2013 roku na skutek zamknięcia studia LucasArts, wkrótce potem, jak wszystkie prawa do Gwiezdnych wojen przejęła firma Disney. Inną ofiarą zmiany właściciela marki było Star Wars 1313.

  1. Oficjalna strona marki Star Wars