Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 kwietnia 2017, 01:05

Promocje mobilne na weekend 29-30 kwietnia (Exploding Kittens, Final Fantasy VI, Galaxy Trucker)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Exploding Kittens, Final Fantasy VI, Galaxy Trucker, Alien Shooter, Construction Simulator i Game Studio Tycoon 2.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Tym razem do miana promocyjnej gwiazdy tygodnia aspiruje karcianka Exploding Kittens. - Promocje mobilne na weekend 29-30 kwietnia (Exploding Kittens, Final Fantasy VI, Galaxy Trucker) - wiadomość - 2017-04-29
Tym razem do miana promocyjnej gwiazdy tygodnia aspiruje karcianka Exploding Kittens.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Exploding Kittens

W tym tygodniu za jedyne 50 groszy kupicie mobilną adaptację gry karcianej Exploding Kittens. Pełna humoru produkcja Matthew Inmana cechuje się prostymi zasadami i wielką dynamiką karcianych zmagań, dzięki czemu dostarcza ogromu emocji. Pomaga w tym również fakt, że powstała z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Celem jest unikanie kart z tytułowymi wybuchającymi kociakami, przy jednoczesnym prowadzeniu rozgrywki w taki sposób, aby wpadły one w ręce pozostałych uczestników zabawy i wyeliminowały ich ze zmagań.

 1. Android: 50 groszy

Final Fantasy VI

Drugiej w tym roku przeceny doczekała się gra Final Fantasy VI. Jest to odświeżona konwersja wielkiego hitu z konsoli SNES, do dzisiaj uznawanego za jedno z najwybitniejszych dokonań w gatunku japońskich RPG-ów. Tytuł oferuje wspaniałą kampanię z kilkunastoma bohaterami, licznymi zwrotami akcji i jednym z najbardziej przerażających czarnych charakterów w historii gier w postaci psychopatycznego błazna imieniem Kefka. Do tego dochodzi rozbudowany turowy system walki oraz piękny soundtrack.

 1. Android: 37,99 zł
 2. iOS: ok. 30 zł

Galaxy Trucker

40% taniej kupicie obecnie jedną z ciekawszych gier planszowych ostatnich latGalaxy Trucker autorstwa czeskiego projektanta Vlaada Chvatila. Przejmujemy w niej kontrolę nad statkami kosmicznymi złożonymi z części służących do budowy sieci kanalizacyjnych i komunalnych falowców na mniej rozwiniętych planetach Galaktyki. Zabawę rozpoczynamy od poskładania własnej jednostki, co odbywa się w warunkach ogólnego chaosu. Kolejnym krokiem jest podróż, którą przerywają dziesiątki zdarzeń losowych. Celem jest jak najszybsze dotarcie do celu i maksymalizacja zysków. Produkcja oferuje nieliniową, bardzo obszerną kampanię solową oraz opcję wieloosobową, stanowiącą główne danie.

 1. Android: 12,99 zł
 2. iOS: ok. 13 zł

Wyprzedaż gier studia HyperDevBox (Android/iOS) – m.in. Spectral Souls, Record of Agarest War, 500 Arcade Racing

Japońskie studio HyperDevBox uruchomiło pierwszą w tym roku wyprzedaż swojego mobilnego katalogu. W efekcie taniej – bywa, że o ponad 50% - kupicie takie gry jak znakomite Spectral Souls i 500 Arcade Racing, czy uznana seria Record of Agarest War. Pełna oferta prezentuje się następująco:

 1. 500 Arcade Racing – Android: 10,99 zł
 2. Blazing Souls Accelate – Android: 25,99 zł / iOS: ok. 21 zł
 3. ExZeus Arcade – Android: 6,49 zł / iOS: ok. 4 zł
 4. ExZeus 2 – Android: 12,99 zł / iOS: ok. 9 zł
 5. Generation of Chaos – Android: 18,99 zł
 6. LoveCatch – Android: 7,49 zł
 7. Record of Agarest War – Android: 31,99 zł / iOS: ok. 25 zł
 8. Record of Agarest War Zero – Android: 31,99 zł / iOS: ok. 25 zł
 9. Spectral Souls – Android: 25,99 zł / iOS: ok. 21 zł

Construction Simulator 2

Miłośnikom symulatorów wszelkiej maści pragniemy zwrócić uwagę na premierową obniżkę ceny androidowej wersji gry Construction Simulator 2. W produkcji wcielamy się we właściciela amerykańskiej firmy budowlanej. Przystępując do rozgrywki, rozpoczynamy od wykonywania stosunkowo prostych prac, aby wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i wzrostem jego reputacji pozyskiwać coraz bardziej skomplikowane, ale i lepiej płatne kontrakty. W sumie na wykonanie czeka 60 zleceń, a na atrakcyjność zabawy pozytywnie wpływa fakt, że akcja toczy się w świecie o otwartej strukturze. Do dyspozycji gracza oddano 36 maszyn budowlanych, odtworzonych na licencji takich firm jak Caterpillar, Liebherr, Palfinger, Bell, STILL czy ATLAS. Elementy symulacyjne uzupełnia rozbudowany aspekt ekonomiczny, wymagający umiejętnego zarządzania firmą i jej budżetem.

 1. Android: 14,99 zł

Alien Shooter

Posiadaczom smartfonów i tabletów z Androidem, pragnącym nieco się w ten weekend rozerwać, polecamy ostrą, brutalną strzelankę Alien Shooter. Mamy tu do czynienia z mobilną konwersją kultowego, pecetowego tytułu, wyróżniającego się bezkompromisową rozgrywką i hektolitrami krwi wylewającej się z ekranu. Trzeba tylko przymknąć oko na niskobudżetową grafikę, przez którą gra wygląda jakby została żywcem wyjęta z lat ’90.

 1. Android: ok. 8 zł

Dungeon Rushers

Dungeon crawlery cieszą się stabilną popularnością i z pewnością znajdzie się kilka osób, które zainteresuje przecena Dungeon Rushers. W grze rzucamy wyzwanie zaszytemu w najgłębszym lochu władcy mroku. Do dyspozycji otrzymujemy drużynę złożoną z szamana, łuczniczki, wojowniczego krasnoluda oraz barda, u boku których eksplorujemy podziemia i walczymy z przeciwnikami. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozstawienie walczących i rozważne korzystanie z ich zdolności. Odwiedzane miejsca pełne są lootu, a pożądany ekwipunek zdobywamy również za pośrednictwem system craftingu oraz handlu. Oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, Dungeon Rushers oferuje arenowy tryb multiplayer.

 1. Android: 12,99 zł
 2. iOS: ok. 13 zł

Gry za darmo w Google Play – m.in. Game Studio Tycoon 2, Mystery of Fortune 2

W ostatnich dniach kilka pozycji znajdujących się w ofercie platformy Google Play zostało udostępnionych za darmo. Zalicza się do nich m.in. Game Studio Tycoon 2, kosztujące standardowo 14,99 złotych, oraz udane strategiczne RPG Mystery of Fortune 2. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. Game Studio Tycoon 2 – za darmo
 2. Little Wars 2 – za darmo
 3. Mystery of Fortune 2 – za darmo
 4. Ubongo – za darmo

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne