Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCANDWPiOS
Okładka Galaxy Trucker (PC)

Galaxy Trucker

Galaxy Trucker to adaptacja popularnej gry planszowej o tej samej nazwie. W tej strategii gracz konstruuje własne okręty, a następnie wysyła je na niebezpieczne misje w kosmosie. Za produkcję odpowiada studio Czech Games Edition.

Towarzyskie | science fiction | turowe | planszowe | kosmiczne | elementy strategiczne | na 2 osoby | indie | statki kosmiczne | podzielony/wspólny ekran

Okładka Galaxy Trucker (PC)

data premiery gry:

29wrz2014

iOS

19gru2014

AND

3kwi2015

WP

7mar2019

PC

Galaxy Trucker stanowi cyfrową adaptację popularnej gry planszowej, która pojawiła się na rynku w 2007 roku. Gracz wciela się w niej w kosmicznego dostawcę, który przemierza galaktykę w zbudowanym przez siebie statku. Produkcją zajęło się studio Czech Games Edition.

Fabuła

Akcja Galaxy Trucker ma miejsce w odległej przyszłości. Ludzkość skolonizowała większość galaktyki, co zrodziło duże problemy logistyczne. Z racji olbrzymich kosztów utrzymania floty i dużych odległości do przebycia tradycyjny handel przestał być opłacalny. W odpowiedzi na tą sytuację powstała firma Corporation Incorporated. Charakteryzuje się ona specyficzną koncepcją. Wszystkie statki w ich flocie są zbudowane z towarów, które przewożą. Gracz wciela się w jednego z pilotów, tego typu „okrętów”.

Mechanika

Rozgrywka w Galaxy Trucker dzieli się na dwa etapy. Pierwszym z nich jest konstruowanie statku. Gracz tworzy funkcjonalny statek z danych mu towarów. Należy to zrobić w odpowiedni sposób, tak aby jednostka była w stanie przetrwać podróż. Należy więc dobrze rozplanować położenie elementów, tak aby okręt miał jak najmniej słabych punktów.

Następnie rozpoczyna się lot po kosmosie. Gracz musi poprowadzić stworzoną przez siebie maszynę prosto do celu. Nie jest to jednak łatwe zadanie po drodze czeka na niego wiele przeszkód wśród których znajdują się między innymi asteroidy oraz galaktyczni piraci.

Tryb gry

W Galaxy Trucker grać można w trybie single player w pojedynczych rozgrywkach albo obszernej kampanii fabularnej przygotowanej przez Vlaada Chvátil – autora planszowego pierwowzoru.

Istnieje także możliwość zabawy multiplayer przez Internet lub w lokalnej kooperacji. Faza konstrukcji może się odbywać w czasie rzeczywistym lub w trybie turowym.

Kwestie techniczne

Galaxy Trucker oferuje bardzo prostą oprawę graficzną. Całość utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Galaxy Trucker

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Galaxy Trucker

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Pentium 4 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 7

Galaxy Trucker – ceniona mobilna planszówka otrzymała sporą aktualizację
Galaxy Trucker – ceniona mobilna planszówka otrzymała sporą aktualizację

wiadomość21 lipca 2015

Studio Czech Games Edition wypuściło nową aktualizację do Galaxy Trucker, czyli mobilnej planszówki, gdzie zadaniem graczy jest konstruowanie statków z przypadkowych towarów.

Galaxy Trucker – udana adaptacja popularnej planszówki debiutuje na Androidzie
Galaxy Trucker – udana adaptacja popularnej planszówki debiutuje na Androidzie

wiadomość24 grudnia 2014

W ofertach platform Google Play i App Store zadebiutowały kolejne wersje mobilnej odsłony gry planszowej Galaxy Trucker. Dzieło czeskiego projektanta Vlaada Chvatila jest jedną z ciekawszych planszówek w klimatach science fiction ostatnich lat.

iOS
AND
WP
PC