Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 lipca 2015, 12:18

autor: Adrian Werner

Galaxy Trucker – ceniona mobilna planszówka otrzymała sporą aktualizację

Studio Czech Games Edition wypuściło nową aktualizację do Galaxy Trucker, czyli mobilnej planszówki, gdzie zadaniem graczy jest konstruowanie statków z przypadkowych towarów.

Mamy dobre wieści dla fanów Galaxy Trucker, czyli jednej z najlepszych mobilnych adaptacji planszówek. Jej autorzy, czyli ludzie ze studia Czech Games Edition, właśnie wypuścili do nową aktualizację, która znacząco uatrakcyjnia tryb multiplayer.

Łatka wprowadza do gry tzw. misje multiplayer. Dzięki nim gracze otrzymują dodatkowe cele podczas rozgrywki, a jednocześnie zmieniane są zasady rządzące zabawą. Przykładowo, możemy zostać nagrodzeni za dostarczenie do konkretnego punktu materiałów wybuchowych. Mocno uatrakcyjnia to zabawę wieloosobową. Pozornie modyfikacje są niewielkie, ale w rzeczywistości zmieniają bardzo dużo i mają często kluczowe znacznie dla ostatecznego rezultatu rywalizacji. Autorzy mają w planach wypuszczanie nowych typów misji niemalże codziennie.

Przypomnijmy, że gra stanowi adaptację czeskiej planszówki, której pierwsza edycja zadebiutowała w 2007 roku. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość skolonizowała niezliczone systemy planetarne. Problem w tym, że imperium to jest tak rozległe, że wiele z jego krańców znajduje się zbyt daleko, aby tradycyjny handel był opłacalny. Mimo to koloniści wciąż potrzebują tanich domów oraz kanalizacji, dlatego powstała firma Corporation Incorporated, która zajmuje się ich dostarczaniem. Jej szefowie wpadli na nietypowy pomysł. Jako że standardowy transport materiałów jest zbyt drogi postanowili zamiast tego rozpocząć budowę statków składających się z przewożonych towarów. Takie konstrukcje są szalonymi zbiorowiskami rur, pomieszczeń i surowców, ale dzięki temu znacząco obniżono koszty.

Rozgrywka w Galaxy Trucker dzieli się na dwie fazy. Pierwszą z nich jest konstruowanie statku. Musimy odpowiednio połączyć przewożone towary, w taki sposób, aby jednostka była w stanie przetrwać podróż, co nie jest łatwe, gdyż podróże obfitują w różnorodne zagrożenia, takie jak np. deszcze meteorytów czy ataki piratów. Następnie nasza konstrukcja rozpoczyna lot, a my nerwowo obserwujemy, czy da radę osiągnąć cel, czy też popełnione przez nas błędy w postaci słabych punktów okażą się dla statku tragiczne w skutkach.

Wszystkim tym możemy bawić się samotnie w pojedynczych rozgrywkach albo kampanii fabularnej. Istnieje także opcja zabawy multiplayer, gdzie faza konstrukcji może się odbywać w czasie rzeczywistym lub w trybie turowym, gdzie drugą z tych metod opracowano specjalnie z myślą o ułatwieniu sieciowej rywalizacji.

  1. Galaxy Trucker w App Store (20 PLN)
  2. Galaxy Trucker w Google Play (20 PLN)

Ostatnia aktualizacja: 2015-07-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Galaxy Trucker

Galaxy Trucker