Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDSwitchPS4XONEiOS
Okładka Dungeon Rushers (PC)

Dungeon Rushers

Dwuwymiarowa produkcja RPG typu dungeon-crawler niezależnego studia Goblinz. Gracz trafia do fantastycznego świata pełnego podziemi do spenetrowania, skarbów do znalezienia i potworów do ubicia.

RPG | fantasy | turowe | 2D | dungeon-crawler | indie

Okładka Dungeon Rushers (PC)

data premiery gry:

6wrz2016

PC

9maj2017

iOS AND

25maj2018

XONE Switch PS4

Dungeon Rushers na PC, Switch itd. to projekt niezależnego zespołu Goblinz Studio. Gracze trafiają tutaj do fantastycznego świata wypełnionego po brzegi rozmaitymi niebezpieczeństwami lochami do spenetrowania i cennymi przedmiotami, w które mogą zaopatrzyć członków prowadzonej do boju drużyny.

Fabuła

Fabuła gry nie odbiega zbytnio od standardów gatunku — wcielamy się w przewodzącego drużynie nieustraszonych wojowników śmiałka, którego zadaniem jest pokonanie zaszytego w najgłębszym lochu władcy mroku. W trakcie rozgrywki do jego świty dołączają kolejni członkowie, obdarzeni unikalnymi zdolnościami, z których korzystają na placu boju. Przykładowo, Trashkarog jest szamanem, walczącym u boku fantastycznych bestii, Elian doskonale posługuje się łukiem, krasnolud Thorgrim nie ma sobie równych w operowaniu potężnym młotem, a Pod jest bardem, zagrzewającym do walki swoich sojuszników. Historia została okraszona solidną dawką humoru, a jej kolejne wątki przekazywane są w formie animowanych przerywników filmowych.

Mechanika

Zabawa w Dungeon Rushers na PC, Switch itd. opiera się na dwóch filarach: eksploracji i walce z przeciwnikami. Zwiedzanie fantastycznej krainy odbywa się na dwuwymiarowej mapie, która nie tylko prezentuje graczom szerszy obraz eksplorowanych labiryntów, lecz także informuje o czyhających w nich niebezpieczeństwach. W momencie, w którym drużynie przychodzi stanąć oko w oko z wrogiem, akcja przenosi się bezpośrednio na pole walki. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozstawienie walczących i rozważne korzystanie z ich zdolności. Ponadto odwiedzane miejsca pełne są rozmaitych przedmiotów — znaleziony po drodze ekwipunek możemy rozdysponować pomiędzy herosów, zwiększając tym samym ich potencjał bojowy. W grze funkcjonuje również zaawansowany system craftingu, pozwalający na tworzenie przydatnych mikstur, a także produkcję i ulepszanie uzbrojenia. Często trafiamy też na handlarzy, którzy za odpowiednią opłatą chętnie dzielą się posiadanym przez siebie asortymentem.

Tryby gry

W Dungeon Rushers grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie znajomych. Trzon rozgrywki stanowi fabularna kampania dla pojedynczego gracza, obok której pojawia się również wariant multiplayer. Twórcy zaimplementowali tutaj specjalną arenę, na której toczone są pojedynki na śmierć i życie, a nad doborem zawodników czuwa system matchmakingu.

Warto nadmienić, że na chętnych czeka kreator lochów — do naszej dyspozycji oddano całą gamę strażników, pułapek oraz elementów ekwipunku, które możemy rozmieścić w tworzonych przez siebie labiryntach. Gracze mogą dzielić się swoimi projektami z całą społecznością, co w połączeniu z dodatkowym poziomem trudności, odblokowywanym po ukończeniu trybu fabularnego, znacznie zwiększa wskaźnik tak zwanego „replayability”.

Kwestie techniczne

Dungeon Rushers na PC, Switch itd. rozgrywa się w dwuwymiarowym środowisku. Kolorowa, zrealizowana w kreskówkowym stylu oprawa graficzna może się podobać, a w płynnej rozgrywce pomaga przejrzysty interfejs. Zabawie towarzyszy autorski soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2  

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dungeon Rushers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Dungeon Rushers - turowe RPG zawita w tym miesiącu na iOS i Androida
Dungeon Rushers - turowe RPG zawita w tym miesiącu na iOS i Androida

wiadomość4 lutego 2017

Zespół Goblinz Studio ogłosił, że pecetowe RPG Dungeon Rushers pod koniec lutego trafi na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android.

PC
iOS
AND
XONE
Switch
PS4