Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 lutego 2017, 18:19

Dungeon Rushers - turowe RPG zawita w tym miesiącu na iOS i Androida

Zespół Goblinz Studio ogłosił, że pecetowe RPG Dungeon Rushers pod koniec lutego trafi na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android.

Gracze pecetowi już od września zeszłego roku mogą cieszyć się grą Dungeon Rushers, czyli udanym dungeon crawlerem z turowym systemem walki. Teraz autorzy, czyli ludzie ze studia Goblinz, wreszcie poinformowali, kiedy możemy się spodziewać wersji mobilnej. Ogłosili, że produkcja trafi na iOS i Androida pod koniec tego miesiąca.

Wersja pecetowa została ciepło przyjęta. - Dungeon Rushers - turowe RPG zawita w tym miesiącu na iOS i Androida - wiadomość - 2017-02-04
Wersja pecetowa została ciepło przyjęta.
DUNGEON RUSHERS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Goblinz Studio
  2. Gatunek: RPG
  3. Platformy: PC (teraz), iOS/AND (w przyszłości)
  4. Data premiery na PC: 6 września 2016 r.
  5. Data premiery wersji mobilnej: końcówka lutego 2017 r.

Dungeon Rushers oferuje fabułę standardową dla swojego gatunku. Kierujemy więc grupą bohaterów, która udaje się do pełnych potworów, pułapek i skarbów podziemi, mając nadzieję na przebicie się do ostatniego piętra, gdzie czeka ich bitwa z władcą lochu. Od pełnej sztampy scenariusz ratuje komediowy charakter wielu postaci oraz wątków.

W Dungeon Rushers rozgrywka przebiega w dwóch fazach. Eksploracja odbywa się na mapach ukazujących duże sekcje podziemi. Z tej perspektywy wybieramy trasy przemarszu, otwieramy drzwi oraz inicjujemy rozmowy. Gdy napotkamy wrogów gra przeskakuje w tryb bitewny, w którym kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie umiejętności postaci oraz ustawianie drużyny w odpowiedniej formacji.

Autorzy nie zapomnieli o systemie rozwoju postaci oraz mechanice craftingu. Wszystkim tym możemy bawić się samotnie lub w trybie kooperacji z kilkoma przyjaciółmi.

Pecetowa wersja Dungeon Rushers została ciepło przyjęta i w serwisie Steam większość graczy wystawiło jej pozytywne opinie. Warto wspomnieć, że wydanie PC posiada edytor poziomów, ale na razie nie wiemy, czy takie narzędzie znajdzie się również w edycji mobilnej.

  1. Oficjalna strona gry