Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieSwitchANDiOS
Okładka Exploding Kittens (Switch)

Exploding Kittens

Karcianka, będąca adaptacją popularnej gry stołowej o tym samym tytule. Exploding Kittens to jednocześnie gra, która w niczym nie przypomina typowych produkcji z tego gatunku i zaprojektowana została wyłącznie z myślą o zabawie wieloosobowej wokół jednego stołu.

Towarzyskie | karciane | humorystyczne | sieciowe | indie

Okładka Exploding Kittens (Switch)

data premiery gry:

21sty2016

iOS

20kwi2016

AND

8kwi2021

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Exploding Kittens to karcianka będąca adaptacją popularnej stołowej gry tego typu. Główną siłą napędową stojącą za obiema wersjamy był Matthew Inman, czyli twórca komiksowej strony The Oatmeal.

Mechanika

Exploding Kittens w niczym nie przypomina najpopularniejszych karcianek. Zamiast tego jest to prosta gra, która zaprojektowana została wyłącznie do zabawy w gronie przyjaciół siedzących wokół tego samego stołu. Brakuje tutaj trybu dla pojedynczego gracza oraz opcji rozgrywek multiplayer przez Internet.

Zasady rządzące rozgrywką są banalnie łatwe do opanowania. Zabawa zaczyna się od pojedynczej przetasowanej talii i każdy z uczestników po kolei wyciąga z niej jedną kartę. Jeśli w ten sposób trafi na kartę z eksplodującym kociakiem to wypada z gry, chyba, że wcześniej zdobył kartę pozwalającą na rozbrojenie tego zwierzaka. Wtedy może wziąć kartę z eksplodującym kociakiem i włożyć ją w dowolne miejsce talii, tak aby inni gracze nie wiedzieli, gdzie się znalazła.

W praktyce wszystkie inne karty służą do unikania wylosowania eksplodującego kociaka lub też przeszkadzające rywalom w osiągnięciu tego samego. Mamy np. karty pozwalającą na podejrzenie następnych trzech kart lub pominięcie swojej tury itp. Zagrania tego typu nazywane są akcjami i możemy ich wykonać dowolną ilość w danej turze. Zabawę wygrywa gracz, który pozostanie ostatnim żywym przy stole.

Pozostałe informacje

W przypadku Exploding Kittens zarówno stołowy pierwowzór, jak i adaptacja zostały opracowane dzięki hojności fanów. W styczniu 2015 roku Matthew Inman wraz z dwoma przyjaciółmi uruchomił Kickstartera, którego celem było sfinansowanie tego projektu. Cel minimalny ustalono na poziomie 10 tysięcy dolarów i został on osiągnięty w raptem pięć minut. Ostatecznie zbiórka zamknęła się na sumie aż 8,7 mln dolarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-5  

Gry podobne do Exploding Kittens

Wymagania wiekowe Exploding Kittens

odpowiednia dla każdego wieku

Exploding Kittens – absolutny rekordzista z Kickstartera wreszcie na iOS
Exploding Kittens – absolutny rekordzista z Kickstartera wreszcie na iOS

wiadomość25 stycznia 2016

Doczekaliśmy się wreszcie premiery mobilnej adaptacji stołowej karcianki Exploding Kittens, czyli gry, która podczas zbiórki na Kickstarterze zgromadziła prawie 9 mln dolarów.

iOS
AND
Switch