Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 stycznia 2016, 11:39

autor: Adrian Werner

Exploding Kittens – absolutny rekordzista z Kickstartera wreszcie na iOS

Doczekaliśmy się wreszcie premiery mobilnej adaptacji stołowej karcianki Exploding Kittens, czyli gry, która podczas zbiórki na Kickstarterze zgromadziła prawie 9 mln dolarów.

W styczniu zeszłego roku Matthew Inman, czyli twórca komiksowej strony The Oatmeal, wraz z dwoma przyjaciółmi uruchomił Kickstartera, którego celem było sfinansowanie stołowej karcianki Exploding Kittens. Cel minimalny ustalono na poziomie 10 tysięcy dolarów i został on osiągnięty w raptem pięć minut. Ostatecznie zbiórka zamknęła się na sumie aż 8,7 mln dolarów. Produkt trafił na rynek w lipcu zeszłego roku. Natomiast teraz doczekaliśmy się wreszcie mobilnej adaptacji.

Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na mobilny system iOS, ale wersja na Androida znajduje się w produkcji. Exploding Kittens kosztuje osiem złotych i posiada mikropłatności, ale ograniczone one są do rozszerzeń z zupełnie nowymi zestawami kart. Warto dodać, że wszystkie trzy dostępne dodatki można do końca jutrzejszego dnia pobrać za darmo.

Exploding Kittens w niczym nie przypomina święcących triumfy na rynku mobilnym karcianek pokroju Hearthstone. Zamiast tego jest to prosta gra, która zaprojektowana została wyłącznie do zabawy w gronie przyjaciół siedzących wokół tego samego stołu. Brakuje tutaj trybu dla pojedynczego gracza oraz opcji rozgrywek multiplayer przez Internet.

Zasady rządzące rozgrywką są banalnie łatwe do opanowania. Zabawa zaczyna się od pojedynczej przetasowanej talii, następnie każdy z uczestników po kolei wyciąga z niej jedną kartę. Jeśli w ten sposób trafi na kartę z eksplodującym kociakiem to wypada z gry, chyba, że wcześniej zdobył kartę pozwalającą na rozbrojenie tego zwierzaka. Wtedy może wziąć kartę z eksplodującym kociakiem i włożyć ją w dowolne miejsce talii, tak aby inni gracze nie wiedzieli, gdzie się znalazła.

W praktyce wszystkie inne karty służą do unikania wylosowania eksplodującego kociaka lub też przeszkadzają rywalom w osiągnięciu tego samego. Mamy np. karty pozwalającą na podejrzenie następnych trzech kart lub pominięcie swojej tury itp. Zagrania tego typu nazywane są akcjami i możemy ich wykonać dowolną ilość w danej turze. Zabawę wygrywa gracz, który pozostanie ostatnim żywym przy stole.