Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCXONEPS4
Okładka Mega Man Legacy Collection 2 (Switch)

Mega Man Legacy Collection 2

Wydany przez firmę Capcom zestaw klasycznych platformówek 2D z popularnej serii Mega Man. Produkcja stanowi następcę wydanej w 2015 kompilacji Mega Man Legacy Collection i oferuje cztery tytuły, których zabrakło we wspomnianym pakiecie.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | pakiet | reedycje/remastery/remaki

Okładka Mega Man Legacy Collection 2 (Switch)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

8sie2017

PC XONE PS4

22maj2018

Switch

Mega Man Legacy Collection 2 to wydany na platformę PC, PS4 itd. zestaw czterech klasycznych dwuwymiarowych platformówek studia Capcom. Produkcja jest następcą wydanego w 2015 roku Mega Man Legacy Collection i oferuje główne odsłony cyklu, których zabrakło w tamtej kolekcji.

Fabuła

W skład zestawu wchodzą cztery pozycje. Pierwszą z nich jest Mega Man 7, które pierwotnie ukazało się w 1995 roku na Super Nintendo Entertainment System. Druga to Mega Man 8, wydane rok później na 32-bitowe konsole PlayStation oraz Sega Saturn. Trzecia to gra Mega Man 9, która zadebiutowała w 2008 roku na Wii, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Dokładnie na te same platformy trafiła również ostatnia produkcja z kolekcji, czyli Mega Man 10.

Wszystkie te gry toczą się na Ziemi u schyłku XXI wieku. Bohaterem każdej jest tytułowy Mega Man, czyli wyposażony w zaawansowaną sztuczną inteligencję humanoidalny robot skonstruowany przez wynalazcę Thomasa Lighta. Natomiast głównym czarnym charakterem jest zawsze szalony naukowiec znany jako Doktor Wily oraz będące jego dziełem roboty; w niektórych kampaniach początkowo może wydawać się, że sprawcą nieszczęść jest ktoś inny, ale ostatecznie prędzej czy później okazuje się, że za wszystkim stał Wily.

Mechanika

Pomimo faktu, że wchodzące w skład wydanego na platformę PC, PS4 itd. zestawu gry ukazywały się na przestrzeni kilkunastu lat, wszystkie posiadają podobne mechanizmy rozgrywki. Dostajemy więc cztery dwuwymiarowe platformówki, w których zabawa polega na eksplorowaniu dużych map, gromadzeniu przedmiotów oraz unikaniu pułapek.

Każda z czterech odsłon kładzie duży nacisk na walkę za pomocą futurystycznego uzbrojenia. Kampanie pełne są starć z różnorodnymi bossami, których pokonanie najczęściej pozwala przejąć ich unikalne ataki. Gry cechuje wysoki poziom trudności, duża pomysłowość wyzwań oraz obszerna zawartość.

Tryby rozgrywki

Mega Man Legacy Collection 2 oferuje pełne kampanie dla pojedynczego gracza każdej z wchodzących w skład zestawu gier. Dodatkowo dostępny jest tryb wyzwań, pozwalający na zabawę w zmodyfikowane wersje klasycznych poziomów z nowymi wyzwaniami i rywalizowanie z innymi użytkownikami w sieciowych rankingach.

Mega Man 7, jako jedyna gra z kolekcji, oferuje tryb multiplayer, w którym dwóch graczy może zmierzyć się na małych arenach.

Dodatkową atrakcją jest wirtualne muzeum, pełne ciekawych dla fanów serii informacji, obrazów oraz szkiców, dokumentujących cykle deweloperskie gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mega Man Legacy Collection 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mega Man Legacy Collection 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2130 3.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550Ti lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 570 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Zapowiedziano grę Mega Man 11, reedycje serii Mega Man X i nie tylko
Zapowiedziano grę Mega Man 11, reedycje serii Mega Man X i nie tylko

wiadomość5 grudnia 2017

Firma Capcom zaszalała. Japoński wydawca zapowiedział grę Mega Man 11, czyli nową odsłonę klasycznego cyklu platformówek. Ujawniono również reedycje cyklu Mega Man X oraz konwersje Mega Man Legacy Collection 1 i 2 na Switch.

Nadchodzi Mega Man Legacy Collection 2?
Nadchodzi Mega Man Legacy Collection 2?

wiadomość29 kwietnia 2017

Dzięki koreańskiej organizacji ustalającej kategorie wiekowe dowiedzieliśmy się o istnieniu projektu Mega Man Legacy Collection 2. Będzie to zestaw zawierający podrasowane wersje czterech dwuwymiarowych platformówek w postaci Mega Man 7, Mega Man 8, Mega Man 9 i Mega Man 10. Kolekcja ukaże się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

PC
XONE
PS4
Switch