Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEX360PCPS4PS3
Okładka Strider (XONE)

Strider

Produkcja typu metroidvania, należąca do popularnego cyklu sygnowanego logo firmy Capcom. Dzieło studia Double Helix Games roztacza przed graczem ponurą wizję przyszłości, w której Ziemią rządzi okrutny dyktator – Arcymistrz Meio.

Akcji | science fiction | platformówki | ninja | metroidvania | 2.5D

Okładka Strider (XONE)

producent: Double Helix

wydawca: Capcom

data premiery gry:

18lut2014

PS3 PS4

19lut2014

XONE PC X360

Strider to dynamiczna platformówka należąca do popularnego cyklu firmy Capcom. Grę opracowało amerykańskie studio Double Helix Games, ale produkcję nadzorował japoński zespół, w skład którego wchodziło wielu weteranów serii.

Akcja gry osadzona została w ponurej wizji przyszłości, w której naszą planetą rządzi okrutny dyktator znany jako Arcymistrz Meio. Wcielamy się Hiryu – wojownika, który osiągnął rangę „Super A” jako najmłodszy agent w historii organizacji Strider. Naszym zadaniem jest zamordowanie Meio. Autorzy nie położyli dużego nacisku na fabułę. Zamiast tego scenariusz jest głównie pretekstem do walki z hordami wrogów.

Twórcy pozostali wierni podstawowym rozwiązaniom poprzednich odsłon. Grafikę wykonano w pełnym 3D, ale mechanizmy rozgrywki są dwuwymiarowe. Zabawa sprowadza się głównie do eksplorowania pełnych przeszkód poziomów oraz walce z hordami nieprzyjaciół. Szczególny nacisk położono na system sterowania. Umożliwia on błyskawiczne wyprowadzanie skomplikowanych manewrów akrobatycznych i ataków. Możemy m.in. biegać po ścianach, walczyć w powietrzu, odbijać mieczem kule, podpalać wrogów oraz korzystać z pomocy sojuszniczych robotów.

Jednocześnie twórcy nie zapomnieli o wprowadzeniu nowych rozwiązań. Zamiast statycznej serii poziomów gra oferuje nieliniowy świat złożony z połączonych ze sobą map. Gracze otrzymują sporą swobodę w wyborze kolejności eksploracji lokacji. Wraz z postępami w rozgrywce Hiryu będzie uczył się nowych umiejętności, które pozwolą na powrót do odwiedzonych wcześniej miejsc i dotarcie do niedostępnych przedtem sekcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Strider

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 640 lub lepsza)
  • 3.7 GB HDD
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8
Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom
Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom

wiadomość19 lipca 2013

Firma Capcom zapowiedziała platformówkę Strider, czyli najnowszą odsłonę jednego ze swoich najstarszych cykli. Gra zmierza na pecety oraz konsole obecnej i następnej generacji.

PC
X360
PS3
PS4
XONE