Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2013, 12:00

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom

Firma Capcom zapowiedziała platformówkę Strider, czyli najnowszą odsłonę jednego ze swoich najstarszych cykli. Gra zmierza na pecety oraz konsole obecnej i następnej generacji.

Podczas trwającego obecnie konwentu Comic-Con firma Capcom sprawiła swoim fanom wyśmienitą niespodziankę zapowiadając nową odsłonę platformówkowego cyklu Strider. Gra sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej i zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Premiera zapowiadana jest na lato przyszłego roku.

  1. Capcom Unity – strona oficjalnego bloga firmy

Capcom powierzył produkcję gry kalifornijskiemu studiu Double Helix Games. Firma ta ma na koncie m.in. Silent Hill: Homecoming i zajmuje się obecnie również nową odsłoną Killer Instinct. Deweloperzy ściśle współpracują jednak z mniejszym japońskim zespołem, w skład którego wchodzi wielu weteranów serii Strider.

Akcja gry osadzona zostanie w ponurej wizji przyszłości, w której naszą planetą rządzi okrutny dyktator znany jako Arcymistrz Meio. Wcielimy się Hiryu – wojownika, który osiągnął rangę „Super A” jako najmłodszy agent w historii organizacji Strider. Naszym zadaniem będzie zamordowanie Meio.

Autorzy zamierzają pozostać wierni podstawowym rozwiązaniom poprzednich odsłon. Grafika wykonana zostanie w pełnym 3D, ale mechanizmy rozgrywki będą dwuwymiarowe. Twórcy szczególną uwagę przykładają do systemu sterowania. Ma on umożliwić błyskawiczne wyprowadzanie skomplikowanych manewrów akrobatycznych i ataków. Będziemy mogli m.in. biegać po ścianach, walczyć w powietrzu, odbijać mieczem kule, podpalać wrogów oraz korzystać z pomocy sojuszniczych robotów.

Jednocześnie nie zabraknie nowości. Zamiast statycznej serii poziomów otrzymamy nieliniowy świat złożony z połączonych ze sobą map. Gracze otrzymają sporą swobodę w wyborze kolejności eksploracji lokacji. Wraz z postępami w rozgrywce Hiryu będzie uczył się nowych umiejętności, które pozwolą na powrót do odwiedzonych wcześniej miejsc i dotarcie do niedostępnych przedtem sekcji.

Serię zapoczątkowała gra Strider, która ukazała się na automatach w 1989 roku, a potem została przeniesiona na inne platformy. Był to jeden z pierwszych przebojów firmy Capcom. W późniejszych latach powstały dwie kontynuacje - Journey From Darkness: Strider Returns oraz Strider 2.

Popularność głównego bohatera serii, czyli Hiryu, sprawiła, że pojawił się on w kilku bijatykach studia, w tym Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes, Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes oraz Ultimate Marvel vs. Capcom 3.

Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom - ilustracja #1
Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom - ilustracja #2
Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom - ilustracja #3
Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom - ilustracja #4
Nadchodzi Strider - nowa odsłona klasycznej platformówkowej serii firmy Capcom - ilustracja #5