Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 lipca 2013, 11:30

autor: Sarge

Raport finansowy firmy Ubisoft. Coraz większe znaczenie cyfrowej dystrybucji

Firma Ubisoft podsumowała pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego (1 kwietnia 2013 roku – 30 czerwca 2013 roku) w najnowszym raporcie finansowym. Niemal połowa przychodów francuskiego koncernu w tym okresie pochodzi z cyfrowej dystrybucji.

Firma Ubisoft ujawniła wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego (1 kwietnia 2013 roku – 30 czerwca 2013 roku). Przedstawiono także oczekiwania w stosunku do nadchodzących gier oraz sytuację już wydanych produkcji.

W omawianym kwartale firma Ubisoft odnotowała przychód w wysokości 76 milionów euro, co stanowi wynik o 42% gorszy w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Co ciekawe, niemal połowa (34 miliony euro) powyższej kwoty pochodzi z cyfrowej dystrybucji, w czym duży udział miały dwie gry - Far Cry 3: Blood Dragon oraz Call of Juarez: The Gunslinger.

Sprzedaż na poszczególnych platformach sprzętowych - Raport finansowy firmy Ubisoft. Coraz większe znaczenie cyfrowej dystrybucji - wiadomość - 2013-07-19
Sprzedaż na poszczególnych platformach sprzętowych

Firma Ubisoft nie wydała w omawianym okresie pudełkowych produkcji, ale dobre wyniki pozwoliła utrzymać „solidna” sprzedaż starszych tytułów takich jak Assassin’s Creed III, Far Cry 3, Just Dance 4, Rocksmith, czy Rayman Origins. W obecnym kwartale sytuacja ma jednak ulec poprawie (zbliżające się premiery Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist i Rayman Legends). Wydawca liczy na ok. 200 milionów euro przychodu, co byłoby wynikiem o 35% lepszym w porównaniu do drugiego kwartału 2012 roku fiskalnego (1 lipca 2012 roku – 30 września 2012 roku).

Francuski koncern podał również, jak rozkładała się sprzedaż na poszczególnych platformach sprzętowych. W pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego największy „udział” miały konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 (po 23%), którym tylko nieznacznie ustępował PC (20%). Z kolei jeśli chodzi o podział na różne części świata, to tutaj przoduje Ameryka Północna. Z rezultatem 53% wyprzedza Europę mogącą poszczycić się 38% „udziałem”. Szczegóły znajdziecie na widocznych w tej wiadomości tabelach.

Sprzedaż na poszczególnych rynkach - Raport finansowy firmy Ubisoft. Coraz większe znaczenie cyfrowej dystrybucji - wiadomość - 2013-07-19
Sprzedaż na poszczególnych rynkach

Yves Guillemot (prezes firmy Ubisoft) powiedział też, że wydawca oczekuje sprzedaży gry Watch Dogs na poziomie ponad 6,2 milionów egzemplarzy. W ten sposób nadchodzący tytuł przebiłby rezultat pierwszej części serii Assassin’s Creed. Według danych podanych przez Guillemota, Watch Dogs oraz Assassin’s Creed IV: Black Flag znajdują się w piątce najczęściej zamawianych przedpremierowo gier na konsole nowej generacji.

Z innych informacji przedstawionych przez prezesa firmy Ubisoft warto jeszcze wspomnieć o popularności PlayStation 4 oraz Xboksa One. Guillemot twierdzi, że „niektórzy sprzedawcy” odnotowali dwa razy więcej pre-orderów na te konsole, niż działo się to w momencie premiery obecnej generacji (PlayStation 3, Xbox 360, Wii). Nie podał jednak konkretnych statystyk.