Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCX360PS3
Okładka Rocksmith (2011) (PC)
OkładkaRocksmith (2011) (PC)

Rocksmith (2011)

Rocksmith jest grą muzyczną autorstwa deweloperów ze studia Ubisoft Montreal. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, zastosowana w grze technologia pozwala wykorzystać prawdziwą gitarę elektryczną lub elektro-akustyczną jako kontroler.

Towarzyskie | edukacyjne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rocksmith (2011) Premiera

18paź2011

X360 PS3

16paź2012

PC

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Rocksmith to gra muzyczna umożliwiająca zabawę za pomocą prawdziwej gitary (zarówno elektroakustycznej, jak i elektrocznej). Za jej stworzenie odpowiedzialna jest francuska firma Ubisoft.

Grać w Rocksmith może każdy, kto ma, lub zamierza nabyć prawdziwą gitarę. W zestawie z grą – w najbogatszej wersji znajduje się również instrument opracowany we współpracy z firmą Gibson – zamieszczono bowiem specjalny kabel, pozwalający podłączyć wiosło do konsoli. Wówczas przejmuje ono rolę kontrolera, umożliwiającego odegranie jednego z 45 utworów muzycznych (w tym kawałków The Rolling Stones, Davida Bowie, Nirvany czy The Animals).

Jednym z celów, jaki przyświecał firmie Ubisoft przy projektowaniu Rocksmith, było stworzenie marki, która wpisze się w koncepcję „gry z korzyściami”, czyli produkcji dostarczającej nie tylko rozrywki, ale również stymulującej rozwój umiejętności gracza, w tym wypadku zdolność gry na gitarze. Dlatego też na płycie z Rocksmith obok normalnych trybów rozgrywki zapisane zostały specjalne poradniki i samouczki, z pomocą których początkujący gracz pozna podstawowe chwyty, a stary wyjadacz podciągnie technikę.

Ostatnia modyfikacja 9 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 250 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 332 głosów czytelników.

Rocksmith (2011) cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rocksmith (2011)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Rocksmith (2011) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (2.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7
X360
PS3
PC