Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCPS3X360
Okładka Rocksmith (2011) (PC)

Rocksmith (2011)

Rocksmith jest grą muzyczną autorstwa deweloperów ze studia Ubisoft Montreal. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, zastosowana w grze technologia pozwala wykorzystać prawdziwą gitarę elektryczną lub elektro-akustyczną jako kontroler.

Towarzyskie | edukacyjne | muzyczne

Okładka Rocksmith (2011) (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

18paź2011

X360 PS3

16paź2012

PC

Rocksmith to gra muzyczna umożliwiająca zabawę za pomocą prawdziwej gitary (zarówno elektroakustycznej, jak i elektrocznej). Za jej stworzenie odpowiedzialna jest francuska firma Ubisoft.

Grać w Rocksmith może każdy, kto ma, lub zamierza nabyć prawdziwą gitarę. W zestawie z grą – w najbogatszej wersji znajduje się również instrument opracowany we współpracy z firmą Gibson – zamieszczono bowiem specjalny kabel, pozwalający podłączyć wiosło do konsoli. Wówczas przejmuje ono rolę kontrolera, umożliwiającego odegranie jednego z 45 utworów muzycznych (w tym kawałków The Rolling Stones, Davida Bowie, Nirvany czy The Animals).

Jednym z celów, jaki przyświecał firmie Ubisoft przy projektowaniu Rocksmith, było stworzenie marki, która wpisze się w koncepcję „gry z korzyściami”, czyli produkcji dostarczającej nie tylko rozrywki, ale również stymulującej rozwój umiejętności gracza, w tym wypadku zdolność gry na gitarze. Dlatego też na płycie z Rocksmith obok normalnych trybów rozgrywki zapisane zostały specjalne poradniki i samouczki, z pomocą których początkujący gracz pozna podstawowe chwyty, a stary wyjadacz podciągnie technikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 249 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 332 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rocksmith (2011)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Rocksmith (2011)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (2.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7
Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku
Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku

Recenzja 15 listopada 2012, 15:55

System ten stanowi jedną z największych zalet Rocksmitha, jako że dzięki niemu obcowanie z programem przypomina naukę z prywatnym nauczycielem, który dostosowuje wymagania do aktualnych umiejętności ucznia. Nie ma jednak róży bez kolców – aby jako tako grać na gitarze, ćwiczeniom trzeba poświęcić całe miesiące czy nawet lata, dlatego też poziom trudności każdego z utworów rośnie dość wolno, nawet jeżeli jak dotąd ze wszystkim sobie radzimy. Takie tempo nauki wydaje się odpowiednie dla laików, ale wymiatacze z wieloletnim doświadczeniem miejscami porządnie się wynudzą. Nie ma żadnego trybu eksperckiego czy czegokolwiek, co pozwoliłoby przyśpieszyć cały proces – każdy musi udowadniać, że umie zagrać daną rzecz, czy tego chce, czy nie. Żeby było zabawniej, mam wrażenie, że niektóre riffy łatwiej zagrać od początku w całości niż męczyć się z ich uproszczonymi wersjami. Rocksmith nas oczywiście nie karze za wcześniejsze dodanie reszty dźwięków, ale też sam ich nie pokazuje, więc to raczej rozrywka dla osób, które mają świetny słuch albo po prostu potrafiły już wcześniej zagrać dany utwór.

X360
PS3
PC