Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 16:35

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Rocksmith w liczbach – podsumowanie muzycznej gry Ubisoftu

Firma Ubisoft podsumowała sukces gry muzycznej Rocksmith. Najważniejsze statystyki zaprezentowano na infografice. Więcej informacji związanych z tą marką koncern zdradzi podczas zbliżających się targów E3.

Do tej pory sprzedano 1,4 mln sztuk gry Rocksmith - Rocksmith w liczbach – podsumowanie muzycznej gry Ubisoftu - wiadomość - 2013-06-05
Do tej pory sprzedano 1,4 mln sztuk gry Rocksmith

Firma Ubisoft przygotowała specjalną infografikę, na której umieszczono najciekawsze statystyki dotyczące Rocksmith, muzycznej gry studia z siedzibą w Montrealu. Jak wynika z udostępnionych informacji, marka francuskiego koncernu sprzedała się od premiery w nakładzie 1,4 miliona egzemplarzy, a większość nabywców stwierdziło, że dzięki tej produkcji nauczyło się lepiej grać na gitarze (prawdziwej, bo, w przeciwieństwie do serii Guitar Hero, w Rocksmith jest właśnie taka wymagana).

Infografika przedstawia Rocksmith w liczbach

Według respondentów pochodzących z Nowego Jorku, Los Angeles, Chicago oraz Dallas gra jest zarówno ciekawym sposobem nauki gry na gitarze (82% ankietowanych), jak i najbardziej innowacyjnym (78%). Jeszcze więcej osób stwierdziło, że Rocksmith jest z kolei efektywniejszą metodą od pozostałych (88%). Co ciekawe, 22% graczy kupiło specjalnie dla tytułu Ubisoftu nowe wiosło, a z gry czerpią frajdę zarówno początkujący (36%), jak i zaawansowani gitarzyści (8%), choć zdecydowana przewaga jest po stronie tych pierwszych.

Z innych ciekawostek wynika, że od czasu wydania Rocksmith pobrano przeszło 3 miliony razy DLC do gry oraz opublikowano w ramach tych dodatków przeszło 143 piosenek (z okresu 1964-2012) wykonanych przez 81 artystów. Podczas zagrywania się w produkcję Ubisoftu doszło nawet do złamania gitary. Po więcej statystyk odsyłamy Was do dołączonej w newsie infografiki. Warto dodać, że Ubisoft szykuje na targi E3, które odbędą się 11-13 czerwca w Los Angeles, więcej wiadomości związanych z tą muzyczną marką (kontynuacja w drodze?).

W Rocksmith trzeba grać na prawdziwej gitarze - Rocksmith w liczbach – podsumowanie muzycznej gry Ubisoftu - wiadomość - 2013-06-05
W Rocksmith trzeba grać na prawdziwej gitarze

Rocksmith debiutowało w październiku 2011 roku na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja powstała po to, żeby nie tylko czerpać radość z zabawy, ale również czegoś się nauczyć, w tym przypadku: gry na gitarze (w tytule można używać każdego „elektryka” wyposażonego w gniazdo jack). Produkcja została ogólnie dobrze przyjęta przez graczy i branżę (ok. 80% w serwisie Metacritic, w zależności od edycji), również my ją doceniliśmy – po więcej szczegółów odsyłamy Was do naszej recenzji.