Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2011, 17:35

autor: Soviet

Premiera Rocksmith w Europie przesunięta na przyszły rok

Gracze w Europie dłużej poczekają na Rocksmith. Z powodów licencyjnych premierę na Starym Kontynencie przesunięto na przyszły rok.

Na oficjalnej stronie Rocksmith w serwisie Facebook opublikowano informację o przesunięciu europejskiej daty premiery tego tytułu. Przyczyną takiego posunięcia są kłopoty z licencjami na utwory muzyczne oraz "inne czynniki zewnętrzne".

Ubisoft, wydawca gry, dodał także, że gracze myślący o sprowadzeniu gry z innego kraju mogą napotkać trudności. Wersja przeznaczona na konsolę Xbox 360 będzie posiadać blokadę regionalną, tak samo jak ta ściągnięta z PlayStation Network. Ograniczenia tego nie spotkamy w pudełkowym wydaniu PlayStation 3, lecz tej edycji nie uruchomimy na systemach PAL. Wydawca zaleca więc cierpliwość i obiecuje, że gra trafi w ręce europejskich graczy "najszybciej jak to możliwe".

Premiera Rocksmith w Europie przesunięta na przyszły rok - ilustracja #1

Premiera Rocksmith w Stanach Zjednoczonych już 18 października. Do wyboru trzy wersje sprzętowe: Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC. Wraz z tym tytułem Ubisoft planuje wskrzeszenie podupadłego nieco rynku gier muzycznych. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, zastosowana w grze technologia pozwala wykorzystać prawdziwą gitarę elektryczną lub elektro-akustyczną jako kontroler.