Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2012, 19:51

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Far Cry 3 zaliczy poślizg, europejska premiera w listopadzie

Koncern Ubisoft przedstawił swoje plany związane z kilkoma tegorocznymi premierami. Wynika z nich, że gracze dłużej, bo do 29 listopada, poczekają na Far Cry 3. Wcześniej będą mogli jednak sięgnąć po takie produkcje jak Rocksmith czy Just Dance 4.

Far Cry 3 zaliczy poślizg, europejska premiera w listopadzie - ilustracja #1
Premiera Far Cry 3 została przesunięta z września na listopad

Fani serii Far Cry, którzy mieli zamiar jeszcze tego lata sięgnąć po trzecią odsłonę cyklu, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wydawca gry uznał, że pierwszoosobowa strzelanina w tropikalnych klimatach może być hitem sezonu bożonarodzeniowego, a przy okazji deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal będą mieli kilka miesięcy na doszlifowanie swego dzieła. Ostatecznie Far Cry 3 trafi na półki europejskich sklepów 29 listopada, a pięć dni później zadebiutuje na rynku amerykańskim.

Przy okazji poznaliśmy także terminy wydania dwóch innych gier. 27 września ukażą się konsolowe wersje Rocksmith adresowane na Xboksa 360 i PlayStation 3, a trzy tygodnie później (18 października) pecetowa. Rzecz jasna w tym przypadku chodzi o europejską premierę, bo za oceanem gra pojawiła się już w ubiegłym roku.

Far Cry 3 zaliczy poślizg, europejska premiera w listopadzie - ilustracja #2

Duże nadzieje szefostwo Ubisoftu wiąże z Just Dance 4. Najnowsza odsłona bestselerowej, tanecznej serii trafi w ręce europejskich graczy 2 października. Dotyczy to jednak wyłącznie wersji przeznaczonych na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii. Gra będzie także jednym ze startowych tytułów na WiiU, choć wciąż nie wiadomo kiedy nowa platforma sprzętowa koncernu Nintendo wejdzie do sprzedaży.

W opublikowanym dziś komunikacie Ubisoftu brak natomiast odpowiedzi na pytanie nurtujące od kilku dni komputerowych graczy – co z premierą Assassin's Creed III na pecetach? Z niepotwierdzonych informacji wynika, że najnowsza część sagi o przygodach asasynów zawita na komputery osobiste z trzytygodniowym poślizgiem w stosunku do wersji konsolowych.

  1. Strona internetowa koncernu Ubisoft