Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2012, 12:25

autor: Sarge

Opóźniono premierę pecetowej wersji gry Assassin's Creed III?

Wszystko wskazuje na to, że data premiery kolejnej z rzędu odsłony serii Assassin's Creed w wersji na PC zostanie przesunięta. Tak donoszą źródła serwisu Eurogamer, który jednocześnie informuje, że termin debiutu gry Assassin's Creed III na konsolach pozostał niezmieniony.

Serwis Eurogamer donosi, że data premiery pecetowej wersji gry Assassin’s Creed III została opóźniona w stosunku do konsolowych edycji. Informacja do tej pory nie została potwierdzona przez firmę Ubisoft.

Redaktorzy serwisu Eurogamer powołują się na jedno ze swoich źródeł, które udostępniło promocyjne zdjęcie widoczne w tej wiadomości. Możemy na nim przeczytać, że Assassin’s Creed III zadebiutuje w Europie 31 października bieżącego roku. Jednocześnie dodano jednak, że wersja na PC pojawi się dopiero 23 listopada.

Opóźniono premierę pecetowej wersji gry Assassin's Creed III? - ilustracja #1

Firma Ubisoft na razie niczego nie potwierdziła. Jej przedstawiciele wystosowali jedynie oświadczenie, że „data premiery na PC nie została jeszcze ogłoszona”. Całkiem prawdopodobne więc, że coś jest na rzeczy. Dzisiejsze rewelacje nie dziwią, jeśli przypomnimy sobie, że komputerowe edycje poprzednich odsłon serii Assassin’s Creed również ukazywały się później od tych konsolowych.

Assassin’s Creed III to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii tworzonej przez studio Ubisoft Montreal. Gra zadebiutuje na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U oraz PC. Obecnie pewna jest tylko data premiery edycji na konsole firmy Sony oraz Microsoft – w Europie do debiutu na tych platformach sprzętowych dojdzie 31 października. W naszym kraju tytuł zostanie wydany w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).