Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2012, 18:50

autor: Ender

Pierwszy film z gry Scrolls, najnowszego dzieła twórców Minecrafta

Studio Mojang zaprezentowało film, na którym możemy zobaczyć jak w akcji będzie prezentowała się rozgrywka w sieciowej karciance Scrolls. Poza tym, deweloper zapowiedział również, że w najbliższym czasie wystartują beta-testy produkcji.

Sieciowa karcianka Scrolls jest jednym z kilku projektów, nad którymi obecnie prace prowadzi szwedzkie studio Mojang, znane milionom graczy dzięki przebojowemu Minecraftowi. Tytuł znajduje się we wczesnej fazie produkcji, ale twórcy i tak zdecydowali się zaprezentować pierwszy film z rozgrywki, który możecie zobaczyć poniżej. Warto przy tym pamiętać, że ambicją dewelopera nie jest stworzenie wielomilionowej superprodukcji, a jedynie ciekawej alternatywy dla innych gier z gatunku. Producenci obiecują szeroki wybór kart, różne możliwości zabawy sieciowej, a także kampanię dla pojedynczego gracza, przygotowującą nas do internetowych pojedynków. Scrolls w pierwszej kolejności trafi do posiadaczy pecetów, ale nie wykluczone, że w przyszłości zawita także na innych platformach sprzętowych.

Mojang zapowiada, że w najbliższym czasie rozpoczną się zamknięte beta-testy Scrolls, które pomogą poprawić i rozwinąć model rozgrywki, zarówno w trybie single jak i multplayer. W nieokreślonym jeszcze czasie wersja beta gry zostanie udostępniona odpłatnie wszystkim zainteresowanym. Wówczas to, podobnie jak kiedyś w przypadku Minecrafta, gracze będą mogli kupić ją ze zniżką, otrzymując w przyszłości dostęp do finalnej wersji produkcji.

Do tej pory o Scrolls był głośno przede wszystkim z powodu sporu jaki jej deweloper prowadził z firmą Bethesda. Dotyczył on tytułu gry, który zdaniem prawników amerykańskiego koncernu mógł niepotrzebnie wprowadzać konsumentów w błąd. Według nich, gracze mogli kojarzyć szwedzką produkcję z popularną serią RPG The Elder Scrolls. Na szczęście konflikt został rozstrzygnięty w marcu tego roku, z pożytkiem dla obu stron.