Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2012, 14:42

Wieści ze świata (Forza Motorsport 4, Gran Turismo 5, GTA III) 25/6/12

W poniedziałkowych wieściach piszemy o darmowym dodatku do Forza Motorsport 4 oraz świetnych wynikach fanów Gran Turismo 5. Wspominamy też o grze Final Fantasy XI, która, jak się okazuje, jest najbardziej dochodową odsłoną serii Final Fantasy. To nie koniec mniej istotnych, ale jednak interesujących wiadomości z ostatnich dni.

Hotel Giant 2 – oferta dnia

Dzisiejszą ofertą dnia na Steamie jest Hotel Giant 2, czyli gra strategiczna o prowadzeniu własnego hotelu, która zadebiutowała w 2008 roku. Nie jest to najlepsza produkcja na rynku, ale jej niska cena może to w pewnym stopniu zrekompensować. Do godziny 19:00 Hotel Giant 2 będzie kosztować 1,69 euro, czyli około 7 zł.

Forza Motorsport 4

Studio Turn 10 wypuściło nowy darmowy dodatek do gry Forza Motorsport 4. Rozszerzenie jest dostępne na Xbox LIVE i nosi tytuł 2013 SRT Viper. W jego skład wchodzi oczywiście samochód 2013 SRT Viper GTS, wyposażony w silnik o mocy 640 koni mechanicznych. Pakiet zawiera też tryb AutoVista, pozwalający na przyjrzenie się autu z bliska i poznanie jego historii. Żeby kupić DLC w trybie kariery trzeba mieć kredyty lub tokeny samochodowe na koncie.

Wieści ze świata (Forza Motorsport 4, Gran Turismo 5, GTA III) 25/6/12 - ilustracja #1
Turn 10 wypuściło darmowy dodatek do Forza 4.

Grand Theft Auto III i Vice City

Rockstar najwyraźniej szykuje konwersje gier Grand Theft Auto III oraz Grand Theft Auto: Vice City na PlayStation 3. Informacja o obu tytułach pojawiła się w katalogu amerykańskiej instytucji ratingowej ESRB, która ponownie przyznała im kategorie wiekowe. Wydawca serii jeszcze nie skomentował sprawy, ale spekuluje się, że gry trafią niedługo na PlayStation Store. Warto przypomnieć, że w ostatnich miesiącach Rockstar przeniósł GTA III na urządzenia mobilne.

Final Fantasy XI

Yoichi Wada, szef Square-Enix, ujawnił, że Final Fantasy XI jest najbardziej dochodową odsłoną w historii całej marki. Ta dość zaskakująca wiadomość pokazuje znaczenie produkcji sieciowych i tłumaczy czemu japońska firma wciąż wspiera swoją popularną grę z gatunku MMORPG. Po prostu nadal się to opłaca. Wydawca ma w zanadrzu także Final Fantasy XIV – produkcja przechodzi jednak potężne zmiany po swoim nienajlepszym debiucie.

Sonic & All-Stars Racing Transformed

Z broszury pokazanej przez firmę Sega podczas imprezy Las Vegas Licensing wynika, że gra Sonic & All-Stars Racing Transformed otrzyma specjalne funkcje na platformach Wii U, 3DS oraz Vita. Wyścigi zostaną wydane także na pecetach oraz urządzeniach mobilnych. Dowiedzieliśmy się też, że wydawca planuje publikowanie pakietów DLC po premierze. Szczegółowe informacje na ten temat poznamy wkrótce. Sonic & All-Stars Racing Transformed wyjdzie pod koniec 2012 roku.

Gran Turismo 5

36,4 miliarda mil – tyle przejechali gracze Gran Turismo 5 w trybie online. Podobno ta odległość jest równoznaczna z 200 podróżami z Ziemi na Słońce i z powrotem. Liczbę podał Kazunori Yamauchi, czyli główny producent tytułu. Gra została wydana w 2010 roku, więc taki wynik oznacza, że średni dystans pokonywany przez fanów każdego dnia to 63 miliony mil. Brnąc dalej w te wyliczenia można powiedzieć, że w ciągu sekundy społeczność Gran Turismo przejeżdża 730 mil.

Wieści ze świata (Forza Motorsport 4, Gran Turismo 5, GTA III) 25/6/12 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Company of Heroes 2
 2. Watch Dogs
 3. The Dark Eye: Chains of Satinav
 4. SimCity Social
 5. Hopmon
 6. Mexican Motor Mafia

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Afterfall: InSanity Enhanced Edition Trailer
 2. Digital Combat Simulator: P-51D Mustang trailer #1
 3. Kingdom Hearts: Dream Drop Distance trailer #1
 4. Krater Friday trailer
 5. New Super Mario Bros. 2 Coins trailer
 6. Nuclear Union trailer #1
 7. Professor Layton and the Mask of Miracle trailer #1