Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mexican Motor Mafia (PC)

Mexican Motor Mafia PC

Mexican Motor Mafia to samochodowa gra akcji z elementami zręcznościówki rozgrywająca się na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Wcielamy się w niej w bezimiennego bohatera, który chce zemścić się na meksykańskim gangu za śmierć brata i porwanie jego córek.

Akcji | samochodowe

PC Windows
Okładka Mexican Motor Mafia (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2005

26czerwca2009

pudełko PL

Mexican Motor Mafia to nieskomplikowana gra akcji zbliżona konwencją do Wasteland Angel lub – z racji scenerii i stylu rozgrywki – do kultowego Interstate ’76. Za tytuł odpowiada niezależne studio Science of Tomorrow, złożone z dwójki zapaleńców – Johna Loehrleina i Michaela Geigera.

Akcja produkcji przenosi nas do „Ameksyki”, czyli niebezpiecznego pogranicza Ameryki i Meksyku, gdzie na pustynnych połaciach stanów Chiuhuahua, Nowy Meksyk i Teksas toczy się nieustanna wojna pomiędzy latynoskimi gangami przemytników i amerykańskimi stróżami prawa. W grze wcielamy się w postać bezimiennego bohatera, którego brat policjant padł ofiarą Jebediah Priesta, szefa bezwzględnego gangu The Red Texas Four. Nasz protagonista rozpoczyna krwawą vendettę, a przy okazji musi odbić z rąk przestępców porwane córki brata.

Naszą przygodę rozpoczynamy w zdezelowanym samochodzie w Ciudad Juarez, skąd możemy przemieszczać się po okolicznych miejscowościach i pustkowiach pogranicza. Każda lokacja oferuje strefy handlu, sprzedaży bronią, warsztat oraz tablicę z ofertami pracy, które sprowadzają się do misji polegających na eliminacji lokalnych wataszków i grup przestępczych lub też na dostarczeniu jednego z pięciu dostępnych w grze towarów do określonej lokacji. Za każde wypełnione zadanie otrzymujemy pieniądze, które możemy wydać na zakup lepszej broni, elementów wyposażenia (granatów, dynamitu itd.) lub samochodu (od wolnych, ale mocno opancerzonych jeepów po szybkie i lekkie pojazdy przypominające mustangi). Po opuszczeniu miasta przenosimy się na większą mapę pogranicza, na której zaznaczone są misje, jakie musimy wypełnić. Istnieje też możliwość wyruszenia na polowanie na przemieszczające się po mapie grupki przemytników. Po wypełnieniu serii zadań głównych stajemy naprzeciw jednego z członków gangu Jebediah Priesta. Jego pokonanie daje możliwość udania się do kolejnej większej części pogranicza. Łącznie twórcy przygotowali cztery rozległe mapy.

Grę obserwujemy z lotu ptaka. Sama rozgrywka w Mexican Motor Mafia jest niezwykle prosta w założeniach i łatwa do opanowania. Sprowadza się ona praktycznie do sterowania samochodem i klikania małym celownikiem na pojazdy przeciwników. Nie oznacza to bynajmniej, że gra jest łatwa. Im dłużej w nią gramy, tym przeciwnicy stają się mocniejsi i szybsi, a także lepiej manewrują samochodami.

Tytuł nie oferuje trybu rozgrywki wieloosobowej, ale pozwala na umieszczanie najlepszych osiąganych wyników w sieci.

Mexican Motor Mafia wyróżnia się znakomitym klimatem, dodatkowo spotęgowanym przez świetną, dynamiczną muzykę stylizowaną na amerykańskie country i meksykańskie narcocorrido, która bardzo szybko wpada w ucho i zupełnie się nie nuży. Z punktu widzenia grafiki, tytuł prezentuje się poprawnie. Dwuwymiarowe tła są zróżnicowane i dobrze oddają atmosferę zniszczonych konfliktem lokacji meksykańsko-amerykańskiego pogranicza. Na uwagę zasługują także ciekawe, rysunkowe przerywniki filmowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Mexican Motor Mafia

Wymagania wiekowe Mexican Motor Mafia

12+

Wymagania sprzętowe Mexican Motor Mafia

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1 GHz, 128 MB RAM, karta graficzna 32 MB, 150 MB HDD, Windows XP