Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Interstate '76 (PC)

Interstate '76 PC

Interstate ’76 przenosi nas w lata siedemdziesiąte. Rząd USA ma kłopoty, świat odczuwa skutki kryzysu paliwowego. Południowa część Stanów Zjednoczonych terroryzowana jest przez samochodowe gangi. Jako kierowca Groove Champion zasiadamy za kierownicą potężnej maszyny.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | alternatywna historia | lata 60. i 70. XX wieku

PC Windows
Okładka Interstate '76 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja1997

Akcja gry Interstate '76 rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie tereny roponośnie Środkowego Wschodu zostały zdewastowane przez wojnę nuklearną. Zaś te, które znajdują się w Meksyku i Ameryce Południowej w ogóle nie istnieją. Mamy rok 1976, słabnie rząd USA, mieszkańcy planety odczuwają efekty kryzysu naftowego.

Południowo-zachodnie tereny Stanów Zjednoczonych to jedyne miejsce na świecie, gdzie znajduje się ropa. Tereny te nękane są przez grupy uzbrojonych po zęby bandytów z gangów samochodowych. W tych realiach wcielamy się w postać Groova Championa. Pewnego dnia dowiadujemy się, iż nasza siostra Jade została zamordowana. Teraz tylko jedna rzecz krąży w umyśle naszego bohatera - zemsta!

Głównym zadaniem, jakie otrzymamy w grze to odnalezienie mordercy naszej siostry. Okazuje się nim mafiozo Antionio Malachio, który planuje obalenie panującego rządu przez wysadzenie pól naftowych znajdujących się na obszarze Stanów.

Cel jaki został przed nami postawiony przyjdzie nam wypełnić w czasie 17 misji dostępnych w trybie single-player. Aby uskutecznić nasze działania autorzy Interstate umożliwili uzbrojenie kierowanych przez Groova pojazdów w szeroki arsenał militarnych, a co za tym idzie śmiercionośnych, zabawek.

W drodze do upragnionej zemsty zasiądziemy za kółkiem trzydziestu modeli samochodów, w tym także ciężarówek. Naszej podróży towarzyszyć będą różnorodne krajobrazy występujące w USA: kaniony, pustynie, autostrady, małe miasteczka oraz wiele innych miłych dla oka scenerii.

Podczas rozwoju fabuły nasz bohater obiera sobie jeszcze jeden cel, którym to jest powstrzymanie złoczyńców z Antionio Malachio na czele przed wysadzeniem rezerw ropy naftowej.

Zabawa z Interstate '76 nie kończy się jednak na rozgrywce z komputerem - mamy również możliwość gry poprzez Internet bądź sieć lokalną, aby tam sprawdzić zdobyte umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Gry podobne do Interstate '76

Wymagania wiekowe Interstate '76

12+

Wymagania sprzętowe Interstate '76

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 120MHz, 32MB RAM

Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Burnout Paradise, Silent Hunter 5) 17/02/10
Wieści ze świata (Aliens vs Predator, Burnout Paradise, Silent Hunter 5) 17/02/10

wiadomość17 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska Burnout Paradise Complete Edition, dedykowany serwer dla Aliens vs Predator, darmowe DLC do Shattered Horizon, Duke Nukem 3D za pół ceny i inne. Zapraszamy do lektury.