Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka SimCity Social (WWW)

SimCity Social WWW

Przeglądarkowa odsłona słynnej serii gier ekonomicznych skierowana do użytkowników serwisu Facebook. Wcielamy się w rolę burmistrza i kierujemy rozbudową miasta od momentu postawienia pierwszego domu do ogromnej metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | casual | zagraj za darmo | Facebook | MMO | budowa miasta

Gra przestała działać 14 czerwca 2013

WWW
Okładka SimCity Social (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

5lipca2012

premiera światowa

Gra SimCity Social przestała działać

14czerwca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uwaga: 14 czerwca 2013 roku firma Electronic Arts zamknęła grę oraz zaprzestała jej dalszego rozwoju i wspierania.

SimCity Social to przeglądarkowa odsłona popularnej serii gier ekonomicznych zapoczątkowanej w 1989 roku. Ponownie wcielamy się w rolę zarządcy miasta, który podejmuje decyzje odnośnie kolejnych inwestycji, przy jednoczesnym dbaniu o jak najlepsze nastroje obywateli. Tym razem twórcy zdecydowali się na rozwinięcie funkcji społecznościowych dzięki integracji gry z serwisem Facebook.

Na początku zabawy dysponujemy jedynie połacią niezagospodarowanego terenu. Wykonując kolejne zadania w ramach samouczka poznajemy podstawy rozgrywki i stawiamy pierwsze obiekty. Większość czynności wymaga zużycia określonej porcji energii, która regeneruje się wraz z upływem czasu. Dbając o rozwój miasta otrzymujemy gotówkę pozwalającą na zakup budynków, a także punkty doświadczenia. Awansując na kolejne poziomy odblokowujemy nowe pozycje w wbudowanym sklepie.

Przyrost populacji zależy w znacznej mierze od poziomu zadowolenia mieszkańców. Jeżeli zapewnimy im odpowiednią dawkę rozrywki i bezpieczeństwa, to kolejni obywatele z chęcią wprowadzą się do miasta. Więcej ludzi oznacza jednak więcej problemów, a także ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń. Gracz musi być w każdej chwili gotowy na wybuch epidemii, pożaru czy nawet nalot kosmitów. Twórcy przygotowali również dodatkowe rozwiązania dla osób, które chcą rządzić twardą ręką i nie liczą się z samopoczuciem mieszkańców.

Znaczną rolę w trakcie zabawy odgrywają znajomi. Oprócz zwiedzania ich miasta możemy także wpłynąć na jego rozwój oraz wymieniać się specjalnymi przedmiotami ułatwiającymi rozgrywkę. O swoich osiągnięciach informujemy ich publikując posty na tablicy.

Gra SimCity Social wykorzystuje model finansowy free-to-play. Oznacza to, że wszystkie podstawowe funkcje są dostępne za darmo, ale istnieje możliwość wykupienia za prawdziwe pieniądze specjalnych diamentów. Pozwalają one na zakup unikatowych przedmiotów przyspieszających rozbudowę czy poprawiających wygląd miasta.

Od strony wizualnej gra prezentuje się podobnie do produkcji CityVille. Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym. Dominuje rysunkowa, pełna kolorów grafika. Użytkownicy mogą wybierać budynki reprezentujące różne style architektoniczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do SimCity Social

Wymagania wiekowe SimCity Social

odpowiednia dla każdego wieku

Recenzja gry SimCity Social - klona Farmville i Cityville
Recenzja gry SimCity Social - klona Farmville i Cityville

Recenzja 10 lipca 2012, 11:18

Interakcje pomiędzy graczami są bardzo ograniczone. Możemy zajrzeć do miast naszych przyjaciół i dokonać w nich pozytywnej lub negatywnej działalności (co przynosi obu stronom pewne zyski). Nie ma tu w ogóle konkurencji – nawet jeśli naślemy na kogoś stado wściekłych mew, nie wywoła to żadnych negatywnych skutków. Nie istnieje również handel, który zastąpiono systemem prezentów – raz dziennie możemy wysłać sąsiadom jeden z produktów, które wybieramy z listy. Jest to zasadniczy element rozgrywki, ponieważ pozyskanie pewnych przedmiotów stanowi nie lada wyzwanie.