Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka SimCity Social (WWW)
OkładkaSimCity Social (WWW)

SimCity Social WWW

Przeglądarkowa odsłona słynnej serii gier ekonomicznych skierowana do użytkowników serwisu Facebook. Wcielamy się w rolę burmistrza i kierujemy rozbudową miasta od momentu postawienia pierwszego domu do ogromnej metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | casual | zagraj za darmo | Facebook | MMO | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimCity Social Premiera WWW

premiera światowa

5lipca2012

Gra przestała działać

14czerwca2013

producent: Playfish wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do SimCity Social

The Settlers Online

Cultures Online

Millionaire City

Uwaga: 14 czerwca 2013 roku firma Electronic Arts zamknęła grę oraz zaprzestała jej dalszego rozwoju i wspierania.

SimCity Social to przeglądarkowa odsłona popularnej serii gier ekonomicznych zapoczątkowanej w 1989 roku. Ponownie wcielamy się w rolę zarządcy miasta, który podejmuje decyzje odnośnie kolejnych inwestycji, przy jednoczesnym dbaniu o jak najlepsze nastroje obywateli. Tym razem twórcy zdecydowali się na rozwinięcie funkcji społecznościowych dzięki integracji gry z serwisem Facebook.

Na początku zabawy dysponujemy jedynie połacią niezagospodarowanego terenu. Wykonując kolejne zadania w ramach samouczka poznajemy podstawy rozgrywki i stawiamy pierwsze obiekty. Większość czynności wymaga zużycia określonej porcji energii, która regeneruje się wraz z upływem czasu. Dbając o rozwój miasta otrzymujemy gotówkę pozwalającą na zakup budynków, a także punkty doświadczenia. Awansując na kolejne poziomy odblokowujemy nowe pozycje w wbudowanym sklepie.

Przyrost populacji zależy w znacznej mierze od poziomu zadowolenia mieszkańców. Jeżeli zapewnimy im odpowiednią dawkę rozrywki i bezpieczeństwa, to kolejni obywatele z chęcią wprowadzą się do miasta. Więcej ludzi oznacza jednak więcej problemów, a także ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń. Gracz musi być w każdej chwili gotowy na wybuch epidemii, pożaru czy nawet nalot kosmitów. Twórcy przygotowali również dodatkowe rozwiązania dla osób, które chcą rządzić twardą ręką i nie liczą się z samopoczuciem mieszkańców.

Znaczną rolę w trakcie zabawy odgrywają znajomi. Oprócz zwiedzania ich miasta możemy także wpłynąć na jego rozwój oraz wymieniać się specjalnymi przedmiotami ułatwiającymi rozgrywkę. O swoich osiągnięciach informujemy ich publikując posty na tablicy.

Gra SimCity Social wykorzystuje model finansowy free-to-play. Oznacza to, że wszystkie podstawowe funkcje są dostępne za darmo, ale istnieje możliwość wykupienia za prawdziwe pieniądze specjalnych diamentów. Pozwalają one na zakup unikatowych przedmiotów przyspieszających rozbudowę czy poprawiających wygląd miasta.

Od strony wizualnej gra prezentuje się podobnie do produkcji CityVille. Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym. Dominuje rysunkowa, pełna kolorów grafika. Użytkownicy mogą wybierać budynki reprezentujące różne style architektoniczne.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SimCity Social: Odpowiednia dla każdego wieku.