Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 08:55

autor: Góral

The Sims Social, SimCity Social i Pet Society zostaną zamknięte 14 czerwca

Firma Electronic Arts postanowiła pożegnać się z trzema facebookowymi grami. 14 czerwca do historii przejdą następujące produkcje: The Sims Social, SimCity Social i Pet Society. Tytuły znacznie straciły na zainteresowaniu użytkowników, co jest powodem podjęcia takiej, a nie innej decyzji.

Firma Electronic Arts poinformowała, że 14 czerwca bieżącego roku zamknięte zostaną trzy facebookowe projekty: The Sims Social, SimCity Social i Pet Society. Decyzja ta została podyktowana coraz mniejszym zainteresowaniem tymi grami wśród użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

The Sims Social zniknie z Facebooka 14 czerwca. - The Sims Social, SimCity Social i Pet Society zostaną zamknięte 14 czerwca - wiadomość - 2013-04-16
The Sims Social zniknie z Facebooka 14 czerwca.

W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że firma zaobserwowała w ostatnim czasie spory spadek aktywności użytkowników wspomnianych produkcji. W związku z tym gry te za dwa miesiące przejdą do historii. Pracownicy studia Playfish, odpowiedzialnego za te tytuły, zostaną oddelegowani do innych projektów. Natomiast EA będzie oferować użytkownikom zamykanych produkcji cyfrowe dodatki do innych „społecznościówek”, których dewelopingiem zajmuje się firma PopCap, w celu zachęcenia ludzi do „migracji” w ramach jednego wydawcy.

Wygląda na to, że bańka ze społecznościowymi, casualowymi produkcjami pękła. Pierwsze przesłanki sugerujące taki przebieg sprawy dotarły do nas w połowie zeszłego roku, kiedy to okazało się, że firma Zynga, król Facebooka, zaczyna tracić na wartości. W późniejszych miesiącach sytuacja ulegała pogorszeniu i zamknięto kilka projektów. Teraz do grona poszkodowanych dołączyło EA – jedna z czołowych firm wydających niedzielne tytuły w serwisie Marka Zuckerberga.

The Sims Social ukazało się w sierpniu 2011 roku i z miejsca stało się sporym hitem, będąc jedną z najpopularniejszych gier na Facebooku w tamtym czasie. SimCity Social pojawiło się w połowie 2012 roku, jednak nie powtórzyło sukcesu Simsów. Pet Society dostępne jest od 2008 roku. Tytuł był bardzo popularny swego czasu. W szczytowym okresie przypadającym na rok 2009, twórcy z Playfish notowali około 10 mln użytkowników miesięcznie.