Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2012, 12:05

autor: Sarge

Pełna wersja gry SimCity Social dostępna na Facebooku

W serwisie społecznościowym Facebook oficjalnie zadebiutowała pełna wersja gry SimCity Social. Od kilku dni produkcja była w trakcie otwartych beta testów, ale firma Electronic Arts ogłosiła ich zakończenie i uznała tytuł za skończony produkt.

Firma Electronic Arts ogłosiła, że przeglądarkowa gra SimCity Social wyszła z fazy beta testów, dzięki czemu jest już oficjalnie dostępna jako końcowy produkt. Premiera tego tytułu odbyła się więc zgodnie z planem, bo miało do niej dojść latem bieżącego roku.

Jeśli chcecie zagrać w SimCity Social, musicie być zarejestrowani w serwisie społecznościowym Facebook i udać się pod ten adres. Premiera pełnej wersji jest czysto umowna. Kilka dni temu uruchomiono bowiem otwarte beta testy produkcji zespołów Maxis oraz Playfish, do których mógł przystąpić każdy chętny. Twórcy najwyraźniej szybko poprawili wszelkie wykryte błędy i udostępnili swoje dzieło w formie oficjalnie ukończonego produktu.

SimCity Social jest grą typu free to play. Oznacza to, że do rozgrywki zupełnie za darmo może przystąpić każdy zarejestrowany użytkownik Facebooka. Opcjonalnie dostępna jest jednak możliwość wykupienia za prawdziwe pieniądze specjalnych diamentów, które pełnią funkcję wirtualnej waluty w tej produkcji. Umożliwiają one zakup przedmiotów poprawiających wygląd miasta lub przyspieszających jego rozbudowę.

SimCity Social to najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii gier ekonomicznych, w których wcielamy się w zarządcę miasta i decydujemy o jego rozbudowie. Jest to jednocześnie pierwsza część cyklu dostępna z poziomu przeglądarki, w której bawić możemy się za darmo. Naszym zadaniem jest dokonać jak najlepszych inwestycji i zaprojektować metropolię w taki sposób, by w każdym elemencie spełniała oczekiwania mieszkańców. Oprócz tego możemy również zwiedzać miasta znajomych, czy wymieniać się z nimi różnymi przedmiotami.